Whatsapp Kullanıcıları İçin En İyi Eklentilerden 5’i

WhatsApp, Facebook’un sahip olduğu, metin mesajları, resimler, haritalar, belgeler, sesli ve görüntülü aramalar ve kaydedilmiş sesli mesajlar göndermenizi sağlayan ücretsiz bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya genelinde 1 milyardan fazla insan her gün iletişimde kalmak için kullanıyor, çünkü tamamen ücretsiz ve kullanımı sınırsız ve aynı zamanda çok etkili. Uzun yetenekler arasında grup metin mesajları, push bildirimleri, uçtan uca şifreleme (desteklenen sürümlerle) ve çoğu akıllı telefonla uyumluluk yer alıyor.

Kulağa geldiği kadar iyi, hala daha iyisini yapabilir, bu yüzden WhatsApp uygulamanıza ekleyebileceğiniz uygulamalar ve uzantılar var ve mesajlarınızı göndermekten çok daha fazlasını yapın.

Daha zengin bir deneyim için WhatsApp ile kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan veya uzantılardan beşi.

1. WhatsApp için Otomatik Yanıtlayıcı

AutoResponder, kişileriniz için daha iyi bir deneyim oluşturmak için kullanabileceğiniz başka bir iyi uygulama. Sohbet botunu kullanarak WhatsApp veya WA Business’taki özel mesajlara otomatik olarak yanıt verebilir ve her otomatik yanıtı beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

En İyi Uygulamalar Whatsapp Kullanıcıları

Uygulamanın indirilmesi ücretsizdir ve meşgul olduğunuzda mesajlara tepki vermenize, belirli mesajlara cevap göndermenize, yeni sohbetler için hoş bir mesaj oluşturmanıza ve daha birçok şey yapmanıza olanak sağlayan birçok otomasyon aracı içerir. Cevapları zamanlamak istiyorsanız, otomatik zamanlayıcıyı kullanabilir ve mesajın ne zaman gönderilmesini istediğinize bağlı olarak gecikmeler ekleyebilirsiniz.

Yalnızca kişilerinizle değil, aynı zamanda gruplar ve bilinmeyen numaralarla da çalışır; kişileri ve grupları yok sayabilir ve belirtebilirsiniz. WA Business’ı küçük işletmeniz için kullanıyorsanız, bu sohbet botu kişisel bir aracı olarak hareket edebilir.

Dezavantajı ise resim, çıkartma, video veya diğer medya dosyalarını gönderemezsiniz. Ayrıca WhatsApp Web ve tablet uygulamalarıyla çalışmaz. Ancak, uygulama hala beta sürümündedir ve font biçimlendirme stilleri, sürüş modu ve bir widget gibi yakında yeni özellikler vaat etmektedir.

Not: Sizin için işe yaramazsa, WhatsApp messenger’ı en son sürüme güncelleyin.

WhatsApp için 2. Transcriber

WhatsApp için Transcriber, WhatsApp sesli notlarını metne dönüştüren ücretsiz ve kullanışlı bir uygulamadır. Sesli mesajları almaya devam ediyorsanız ve o sırada durum izin vermediğinden açamıyorsanız, uygulama sesi daha sonra okuyabilmeniz için kısa mesajlara dönüştürür.

En İyi Uygulamalar Whatsapp Kullanıcıları Transcriber

Kullanmak için, sadece uygulamayı yükleyin ve sonra sesli mesajı seçin, WhatsApp’taki paylaşım simgesine dokunun ve Transcriber’ı seçin. Transkripsiyonu aynı WhatsApp ekranında gösterecektir. Uygulama yalnızca içinde ses bulunan bölümleri yazar ve saniyeler içinde mesajınızı okumaya hazır hale getirirsiniz.

İşitme sorunu olan insanlar için, bu uygulama gerçekten yararlıdır. Bununla birlikte, transkripsiyonun kalitesi, iyi İngilizce kullanarak konuşulduğunda bile tüm kelimeler alınamadığı için, kişiye ve günün saatine bağlıdır. Dili yalnızca İngilizce olarak istemiyorsanız, uygulamanın ayarlarından da değiştirebilirsiniz, ancak şu anda yalnızca İngilizce ve İtalyanca dillerini desteklemektedir.

3. WAToolkit

Masaüstü Chrome tarayıcınızda WhatsApp Web kullanıyorsanız, bu Chrome eklentisi bir zorunluluktur. Kullanımı ücretsizdir ve sohbet baloncuklarının genişliğini tam genişliğe genişletmenize olanak sağlar; böylece monitörünüzün boyutunu optimize edebilir ve kullanabilirsiniz.

En İyi Uygulamalar Whatsapp Kullanıcıları Watoolkit Whatsapp Bildirimi

Chrome araç çubuğunuzda, okunmamış mesajlardan okumayı ayıran mesaj rozetleri ekleyen WAToolkit simgesini bulacaksınız. Web istemcisini açmadan tüm gelen iletilerinizi okumak için sadece üzerine gelin. Bu zaman kazandırır ve alıcıyı “Görülüyor” mavi onay işaretini almadan mesajları okuyabilirsiniz.

Ayrıca, telefonunuzda Web sürümü ile ortak olan bağlantı sorunları olması durumunda, simgeyi turuncuya çeviren bağlantı bildirimleri de bulunur. Ayrıca, Chrome’u kapattıktan sonra bile görüntülenen her zaman açık masaüstü bildirimleri sayesinde masaüstü desteği mevcuttur.

4. WikiBot

WikiBot, doğrudan Wikipedia’dan gelen sorgulara hızlı açıklamalar ve anlamlar sunan WhatsApp için kullanabileceğiniz başka bir uzantıdır. Uygulamadaki kendi küçük sözlüğünüz gibi ve kullanmak için bir şey yüklemeniz veya indirmeniz gerekmez.

En İyi Uygulamalar Whatsapp Kullanıcıları Wikibot

WikiBot’un telefon numarasını kişi listenize ekleyerek (WikiBot olarak kaydedin) ve ardından bir komutu yazıp kişiye göndererek ayarlamak da kolaydır. Hizmeti etkinleştirdiğinizi, aboneliğinizi nasıl iptal ettiğinizi ve hizmetten yararlanmaya hazır olduğunuzu bildiren bir onay istemi ile yanıt verir.

Başlamak için, herhangi bir kelimeyi veya cümleyi gönderebilirsiniz; araç bir tanımla cevap verecektir. Bu yolla, Google’da bir kişiyi veya anlamı aramak için WhatsApp’tan ayrılmak zorunda değilsiniz.

5. etiket makinesi

Bu, varsayılan emojiyi ve ifadeleri veya diğer indirilen resimleri ve etiketleri kullanmak yerine WhatsApp’ta benzersiz çıkartmalar oluşturmak için kullanabileceğiniz gerçekten harika bir uygulamadır.

En İyi Uygulamalar Whatsapp Kullanıcıları Sticker Maker

Sticker Maker ile kendi galerinizden fotoğraf veya mem alabilirsiniz ve WhatsApp için istediğiniz kadar paket içeren paket başına otuz çıkartma oluşturabilirsiniz.

Başlamak için uygulamayı indirin ve ardından çıkartmalarınızı oluşturun, paketi adlandırın ve üzerine çıkartma ekleyin. Sonra, çıkartma paketini WhatsApp’ta yayınlayın ve çıkartmaların keyfini çıkarmaya başlayın.

Sonuç

WhatsApp kullanışlı olsa da, ihtiyacınız olan tüm özellikleri içermiyor. Yukarıdaki uzantılarla (ve daha fazlası orada), verimliliğinize eklemek için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Yorum yapın