Tamamen Yasal olan En İyi Ücretsiz Müzik İndirme Siteleri

Dürüst olalım: Yasadışı yöntemler kullanarak müzik indirmemeliyiz, ama Apple Music ve Spotify gibi yasal servislerden parça izleyerek ya da Google Play Müzik veya iTunes üzerinden doğrudan satın alarak hayatlarımızı zenginleştiren sanatçılara destek olmak istiyoruz.

İlgili müzik içeriği

Bununla birlikte, ücretsiz Apple Music deneme sürümünüzü kullandıysanız ve Spotify’ın ücretsiz sürümü beğeninize göre çok kısıtlıysa, arabanız bir sonraki virajı geçtiğinde melodileri devam ettirmek için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz müzik indirme siteleri vardır. veya Comcast yasal olarak seni kesmeye karar verir.

Aşağıda, en iyi ücretsiz müzik indirme sitelerinden birkaçı bulunmaktadır. Yine de, birçoğunun Taylor Swift gibi Billboard sanatçılarını geçersiz kıldığını, ancak doğru noktalara bakarsanız, bazı büyük isimlerden birkaç hit bulacağınızı ve bağımsız sanatçıların puanlarını alacağınızı unutmayın. kulakların mutlu ve cüzdanın ağır.

2009 yılında New Jersey merkezli WFMU Radio, tüm türlerin çağdaş müziğini halka açık hale getirmek için bir projeye başladı ve Özgür Müzik Arşivi doğdu. Kuruluşundan bu yana, WFMU düzinelerce başka küratörle ortak oldu ve site gerçek bir içerik hazinesinin serbest içeriği haline geldi.

Site, parça gönderme için iki farklı yaklaşımı birleştiriyor: Birincisi, tüm ortak küratörleri tarafından yayınlanan ücretsiz müzikleri indeksler ve ikincisi, kullanıcıların kendi müziklerini doğrudan arşivlere göndermelerini sağlar. Bu kaynakların sentezi, küratör veya türe göre yapmayı tercih edip etmediğinize tam olarak aylarca göz atabileceğiniz, akıllara durgunluk veren bir parça kütüphanesi oluşturur. Buna ek olarak, site sayısız podcast’e ev sahipliği yapıyor ve Seattle’ın KEXP’si gibi tanınmış radyo istasyonları sık sık büyük isimlerle geçen stüdyo oturumlarından canlı yayınlar gönderiyor. Parçalanmış parçaların post prodüksiyon eksikliği olabilir, ancak aynı zamanda özgürler.

Bedava Müzik Arşivi

En iyi ücretsiz ve yasal müzik indirme siteleri

SoundCloud’da yayınlanan her şarkı ücretsiz değildir, ancak bu seçim için önemli bir tamamlayıcı içerik seçimi olmadığı anlamına gelmez – hem Billboard hem de bağımsız sanatçıların eski parçalarını ücretsiz olarak seçme şansı verdiği biliniyor. ayrıcalık için onları Facebook’ta beğenmeleri ya da Twitter’da takip etmeleri gerekebilir.

Şarkılar, sanatçı ve türden şu anda neyin gidişatına kadar uzanan bir aralıkta gezinilebilir. Ayrıca, sitenin, pazarlama amacıyla ve para kazanılmış malzemelerde kullanılabilecek Creative Commons lisansları altında indirilen ve remiks eden ücretsiz olan ve telifsiz bir sese ayrılmış olan tüm bölümleri de bulunmaktadır. SoundCloud’un ücretli bir öğesi varken, tamamen isteğe bağlı olduğunu ve ücretsiz melodi bulma yeteneğinizi engellemediğini unutmayın.

Ses bulutu

en iyi ücretsiz müzik indirme siteleri

Alabama Shakes, Sivil Savaşlar ve Imagine Dragons gibi büyük isimler, müziklerini ücretsiz olarak paylaşarak ve sadık hayran kitlelerini geliştirerek ReverbNation’a başladılar. ReverbNation’da her türün bir karışımı var, ancak site her şeyden daha pop, alternatif ve hip-hop eğilimi gösteriyor. Yaklaşık 4 milyon sanatçı, etiket ve kullanıcı topluluğuna sahip olan ReverbNation, sitenin Discover uygulaması ve sıradaki en büyük şey olmak üzere kim olduğunu bulmanıza yardımcı olacak bir sayfa ile harika özelliklere sahip sürükleyici kataloğunu gözden geçirmenize yardımcı olur.

ReverbNation

En iyi ücretsiz müzik indirme siteleri amazon

Muhtemelen Amazon’u en iyi kulaklıklardan köpek mamasına kadar her şeyi satın almak için kullanıyorsunuz, neden alışveriş listenize biraz müzik eklemesiniz? İster inanın ister inanmayın, perakendecinin, dijital müzik kolu aracılığıyla bulabileceğiniz binlerce serbest melodiden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip olması, karanlık indie ve klasik müzikten Carole King ve Foo Fighters’ın hit şarkılarına kadar her şeyi seçmenize izin verir. Ödeme işlemi hızlı ve acısızdır ve Amazon’da paraya mal olan bir şarkı satın almak gibi çalışır, ödemeyi yapar. Alışveriş sepetinize bir şarkı ekleyin, göz atın ve melodiler sizin olsun.

Amazon

En iyi ücretsiz ve yasal müzik indirme siteleri

Rap severler, sevinin! Orta-öksürükten bu yana, hip-hop topluluğu, çoğu müzik grubu olarak gelen ücretsiz müzik için gerçek bir üreme alanı haline geldi. Bazıları biraz parıldamak isteyen sanatçıların orijinal derlemeleridir, bazıları çağdaşlarından popüler enstrümanları serbest bırakan rapçilere sahiptir ve bazıları sadık hayranlarını bazı ücretsiz ezgilerle ödüllendirmek isteyen sanatçılar tarafından düşürülmüştür – Curren $ y.

DatPiff, aynı zamanda, sürekli olarak ana sanatçılardan ücretsiz müzik sunan – Future ve Drake’i düşünen – müzik hayranlarının yeni kaset indirmesi, sürüm programlarını görüntülemesi ve fan yapımı derleme albümlerini dinlemesi için 1 numaralı nokta olmaya devam eden tek site. Sitede bir pop-up oynatıcı var, böylece indirmeden önce dinleyebileceğiniz gibi HipHopEarly gibi sitelerden hikayeler toplayan bir haber toplayıcı da var.

DatPiff

Blokta, DatPiff’in hakimiyetine meydan okuyan yeni bir çocuk var. Buna Audiomack denir ve en hızlı hip hop, rap ve tuzak koleksiyonunun markasına ev sahipliği yapar – şut vuruşlarından Kodak Black gibi ağır ağırlıklardan NBA YoungBoy gibi yeni çıkan sanatçıların viral izlerine kadar her şeyden oluşur. Ancak, geç olarak, birçok içerik oluşturucu indirmeyi devre dışı bırakmaya karar verdi, bunun yerine hizmetin akış özelliğini kullanmaya karar verdi; Her ne kadar emin olsanız da, Migos, Playboi Carti ve Rich The Kid’den bazı mixtape’ler de dahil olmak üzere hala büyük miktarda indirilebilir malzeme var.

Audiomack

Canlı Müzik Arşivi, İnternet Arşivi ve etree.org’un ortak bir konseyi olup, yüksek kalitede, kayıpsız canlı konser sürümleri sunmaya adanmış bir topluluktur. Sitenin çok sayıda konser materyalinin bolluğu göz önüne alındığında, birçoğu Minnettar Ölü, Yaylı Peynir Olayı ve Ses Kabilesi Sektörü 9 gibi reçel gruplarına odaklanan bir bootlegger cenneti olarak düşünebilirsiniz. – Smashing Pumpkins, Jack Johnson, Animal Collective, vb. arasından seçim yapmak için – cazdan reggae’ye kadar göz atmak için bolca tarz var.

Gezinme, ezici içerik zenginliğinden dolayı biraz bir angaryadır, ancak sonuçları başlığa, yayın tarihine veya orijinal içerik oluşturucuya göre filtrelemek için yollar vardır. Belirli bir gösteriyi bulduğunuzda, tek tek parçaları bir FLAC veya MP3 olarak aktarabilir veya indirebilirsiniz, böylece parçaları istediğiniz medya oynatıcınızda çalmanıza izin verir. Maalesef, site kaliteli bir performans sağlamıyor – bu yüzden dalmaya başlamadan ve yerel oynatma için indirmeden önce, Live Music Archive web oynatıcısını kullanarak hoşunuza gidecek bir şeyi önizlemenizi tavsiye ederiz.

Canlı Müzik Arşivi

Jamendo

Binlerce sanatçının yüz binlerce şarkısıyla Jamendo, web’deki en büyük ücretsiz müzik depolarından biri. En sevdiğiniz sanatçıları burada bulamazsınız, ancak sitenin düzenlenmiş kullanıcı arayüzü, yetenekli yeni müzisyenlere göz atmak ve onları bulmak için harikadır. Türe göre göz atmak yerine, şarkıları popülerliğe, en çok indirilene, en çok oynanan veya en son sürüme göre incelersiniz. Popülerlik, kullanıcı derecelendirmelerine dayanmaktadır, bu nedenle, sitedeki çok sayıda parça olmasına rağmen, kulaklarınızı memnun edecek şeyler bulmadan önce arama yapmak için çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur. Elbette, sitenin daha az bilinen sanatçılar ve deneysel izler için gayret göstermesi, onu belirli sanatçılar yerine yeni veya benzersiz bir şey arayan biri için daha uygun hale getiriyor.

Jamendo

Bedava Müzik FMA

NoiseTrade bir kısmı ücretsiz müzik sitesi, bir kısmı tanıtım platformu. E-posta adresinizi ve posta kodunuzu cömertçe verirseniz, bağımsız bir sanatçının siteye yüklediği her bir parçayı veya albümü indirebilirsiniz. Freemium tanıtım platformu ayrıca, sanatçıya hızlı bir şekilde 4 dolarlık bir bağış önerisinde bulunma seçeneği sunarken, Facebook ve Twitter üzerinden sevdiğiniz sanatçılar hakkındaki sözleri yaymanızı da teşvik ediyor.

Sitenin kullanıcı arayüzü de oldukça temiz ve basittir; bu sayede çok çeşitli türler, müzisyenler ve gelecekteki etkinlikleri kapsayan önerileri ve ücretsiz karışımları içeren görsel bir hub’daki sanatçıları zahmetsizce aramanıza veya göz atmanıza izin verir. Ayrıca, site genellikle sizi diğer sanatçıların yayınlarına başlamadan önce seçkin örnekleyicileri ve yayıncılarının yanı sıra, sizi sanatçıların sosyal medya sayfalarına ve yönetimine bağlayan ilgili bağlantılara sahiptir. Favori albümlerimizden bazıları son kontrol edildiğinde sunuluyor mu? Vahşiler’ Güvenli tutmak ve John Prine’nin Asheville’86’da yayınlayın.

NoiseTrade

Klasik bir müziğin hayranıysanız, ücretsiz indirmeleri bulmak kolaydır – sonuçta, çoğu klasik kompozisyon ve birçok performans uzun zamandır kamuya açıktır. Klasik müziğin korunmasına ve erişilebilirliğine adanmış kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Musopen, telif hakkı kısıtlamaları olmayan etkileyici bir kompozisyon kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. Kullanıcılar besteci veya icracı tarafından göz atabilir veya zaman dilimine ve enstrümana göre sonuçları filtreleyebilir. İster Barok döneminin karmaşık düzenlemelerinden, ister Romantiklerin şiddetli tutkusundan hoşlanın, Musopen muhtemelen aradığınızı içerir.

Seçimler akış veya indirme için kullanılabilir – bazıları yüksek çözünürlükte olsa bile – ve site incelemeniz için çok miktarda yararlı arka plan bilgisi sunar. Bir rondo’nun ne olduğunu veya Chopin’in tarzını tanımlayan şeyleri merak ediyorsanız, hepsini burada öğrenebilirsiniz. Müzisyenler aynı zamanda sitenin notalar sağladığını da öğrenmekten memnun olabilir, bu yüzden kendinizi belli bir parçaya aşık olduğunuzu görürseniz takip edebilir, hatta çalmayı öğrenebilirsiniz.

Musopen

Last.fm

Last.fm ilk kez 2002 yılında yaratıldığında, Pandora ve iHeartRadio’ya benzer bir şekilde bir internet radyo istasyonu olarak işlev gördü. Bununla birlikte, 2005 yılında, site, müzik zevklerini ve dinleme alışkanlıklarını yansıtan bireysel kullanıcı profilleri oluşturmak için düzinelerce medya oynatıcı ve müzik akışı web sitesinden veri toplayan bir müzik öneri sistemi olan Audioscrobbler’ı benimsedi. Last.fm şimdi, yaklaşık 7 milyon yıldan fazla dinlemeye değer, yaklaşık 100 milyar oyundan “scrobbled” bilgisi aldı.

Ancak pek çok Last.fm kullanıcısının haberi, sitenin ücretsiz müzik deposudur. Sayfanın altındaki “Ücretsiz Müzik İndirmeleri” bağlantısı yoluyla erişilebilir – ya da burada – ve Sufjan Stevens’tan The Glitch Mob’a kadar oldukça çeşitli ücretsiz müzik kitaplıkları sunuyor. Sınırlı ve özgürse eklektiktir.

Last.fm

En iyi ücretsiz ve yasal müzik indirme siteleri soundclick ekran görüntüsü

Grubun uyuyanlarından biri olan SoundClick, geniş kapsamlı ücretsiz amatör müzik kütüphanesine dikkatinizi vermeli. SoundCloud’a çok benziyor, çünkü hepsi bağımsız sahnelerden oluşan ve hepsini oluşturmaktan sorumlu sanatçılar tarafından yüklenen erime melodileri tenceresini sunuyor.

1997’den beri iş dünyasında faaliyet gösteren SoundClick, hip-hop, country, caz, alternatif ve daha fazlasını içeren bir düzine türden milyonlarca parçayı takip ediyor.

Bu şarkıların birçoğunu yalnızca bir megabayt ve birkaç saniyenizin fiyatına indirebilirsiniz. Akış (160kbps’ye kadar, bunun gibi ücretsiz hizmetler için bir nimet) yapamayacağınız bir şey için bir seçenektir. İlkinin diğerleri gibi, unutulmaz bir müzikle paylaştığınız gerçeğe rastlarsınız, ancak değerli taşları bulmak için dolaşmaya değer.

SoundClick

Yorum yapın