Slayt Numaralarını PowerPoint Slaytlarından Kaldırma

powerpoint logosu

Slayt numaraları, PowerPoint sunumunuzdaki belirli bir slayta hızla gitmek için mükemmel bir yoldur. Slayt numaralarının artık gerekli olmaması durumunda, bunları kaldırmak isteyebilirsiniz. İşte nasıl.

Slayt Numarasını Bir veya Tüm Slaytlardan Çıkar

İlk önce, kaldırmak istediğiniz slayt numaralarını içeren PowerPoint sunumunu açın. Slayt numarası, ilgili slaydın sol üst köşesinde görünür.

2 numaralı slayt

Sonra, “Ekle” sekmesinin “Metin” grubuna gidin ve “Slayt Numarası” nı seçin.

Metin grubunda slayt numarası seçeneği

Seçildikten sonra, “Üstbilgi ve Altbilgi” iletişim kutusu görünecektir. “Slayt” sekmesinde, “Slayt Numarası” nın yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Numarayı sadece Seçilen slaydı seçin ve ardından “Uygula” (2) öğesini seçin. Numaraları sunumdaki her slayttan kaldırmak istiyorsanız, “Herkese Uygula” yı (3) seçin.

Slaytlardan sayıları kaldır

Slayt Numarasını Başlık Slaytından Çıkar

Slayt numarasını yalnızca başlık slaytından kaldırmak isteyebilirsiniz. Sunudaki ilk slayt olduğu başlık slaydının çoğu anlaşılmasından dolayı bu slaydın numaralandırılması gerekli değildir.

Slayt numarasını yalnızca başlık slaytından kaldırmak için, “Üst Bilgi ve Alt Bilgi” iletişim kutusunu tekrar açmak için “Metin” grubunda “Slayt Numarası” seçeneğini seçin. Bu kez, “Başlık Slaytında Gösterme” nin yanındaki kutuyu işaretleyin.

İletişim kutusunu açtığınızda başlık slaytında olduysanız, “Uygula” yı seçin. Ancak, başka bir slayttaysanız, çalışması için “Tümüne Uygula” yı seçmeniz gerekir.

Slayt numarasını başlık slaytında gösterme

Yorum yapın