Samsung’un 108 Megapiksel Sensörü Telefon Kameralarını Bir Üst Seviyeye Taşıyor

Samsung Mağazası Oxford Street, Londra
Samsung, telefonlar için 108 megapiksel sensör ortaya çıkardı.

Getty Images’den Olly Curtis / Future

Galaxy Note 10 telefonlarını yeni tanıtan Samsung, 108 megapiksel mobil görüntü sensörüyle kameraların geleceğini şekillendireceğe benziyor. Pazartesi günü, Xiaomi ile işbirliği içinde geliştirilen 1 / 1.33 inç Isocell Bright HMX tanıtıldı.

Parlak ışıklı ortamlarda 108 megapiksel fotoğraflar çekebileceksiniz, düşük ışıkta ise şirketin Tetracell teknolojisi 27 megapiksel görüntüler oluşturmak için daha fazla ışık toplayacaksınız. Video kaydı açısından 30 FPS’de 6K film çekilebilecek.

Samsung’un sensör şirketinin genel başkan yardımcısı Yongin Park’a göre, 100 megapikselden fazla fotoğraf sunan ilk mobil görüntü sensörü bu.

Xiaomi’nin kurucu ortağı ve kurucusu olan Lin Bin, “Önceden sadece birkaç üst seviye DSLR kamerada mevcut olan görüntü çözünürlüklerinin artık akıllı telefonlarda tasarlanmasından çok memnunuz” dedi.

Seri üretim bu ay sonra başlayacak. Samsung, önce Isocell Bright HMX’in hangi telefonunda görüneceğinden bahsetmedi, ancak işbirliği, bir Xiaomi telefonda olacağını işaret ediyor.

Çinli telefon üreticisi bu konuda yorum yapmayı reddetti, Samsung ise daha fazla yorum yapma talebine henüz yanıt vermedi.

İlginizi çekebilir:  Google'dan Android Cihazlar İçin Şifresiz Giriş Dönemi

2011 yılında blog serüveni başladı. Başarılı birçok blog girişimi oldu. O günden beri birçok web sitesine ve şirkete içerik sağladı. Teknoloji ve tasarım tutkunu. Kısacası, her konuda insanlara yardımcı olmaya çalışan bir fani.

Yorum yapın