Realme XT, Realme X, Realme 3 Pro, 1. Çeyrek Yılda Android 10 Alıyor

Realme XT – yeni başlatılan amiral gemisi – Realme X, Realme 5 Pro ve Realme 3 Pro ile birlikte 2020 yılının ilk çeyreğinde Android 10 almaya hak kazandı, Realme Cuma günü Yeni Delhi’de Realme XT’yi piyasaya süreceğini açıkladı. Çinli şirket tarafından Android 10 güncelleme yol haritası da Realme 5 ve Realme 3i dahil olmak üzere bütçe seçenekleri içerir. Android ailesindeki en son yineleme olan Android 10, ilk olarak geçen hafta Google Pixel telefonlar için piyasaya sürüldü. Yeni sürüm, sistem genelinde bir Karanlık Tema getiriyor ve Ayarlar menüsünde gelişmiş gizlilik kontrolleri içeriyor.

Realme hesabı tarafından Twitter’da yayınlanan Realme’nin yol haritasına göre, Android 10 güncellemesi 2020’nin ilk çeyreğinde Realme XT, Realme X, Realme 3 Pro ve Realme 5 Pro’yu vuracak. Realme ayrıca Realme 2 Pro güncellemeyi üçüncü çeyrekte alırken, en son güncellemeyi 2020 yılının ikinci çeyreğinde Realme 3, Realme 5 ve Realme 3i’ye getirin.

Yeni Delhi’deki Realme XT lansmanında güncelleme yol haritasını açıklarken, Hindistan CEO’su Madhav Sheth, Realme’nin yüzde 100 Android Pie güncellemesi sağlayan birkaç markadan biri olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, şirket bazı modellerini Android 10 işleminden bırakmış gibi görünüyor. Bunlar büyük ölçüde bir zamanlar popüler olan Realme 1, Realme C1, Realme C2 ve Realme U1’i içerir.

Realme XT İlk İzlenimler

Gelecekte Realme’nin yol haritasını değiştirip değiştirmeyeceği ve tarihin bazı modellerini Android 10 alan telefonların listesine dahil edip etmeyeceği belli değil.

Bununla birlikte, Android 10 geçen hafta Google Piksel telefonların yanı sıra Temel Telefon’u da kullanmaya başladı. Çin’deki Redmi K20 Pro kullanıcıları kısa süre önce Android 10 tabanlı MIUI 10 güncellemesi almaya başladı.

Benzer şekilde, OnePlus, yeni Android sürümüne dayanarak OxygenOS yapılarını beta test ediyor. Geçen ay Nokia marka lisanslı HMD Global, Android 10’a bu yılın dördüncü çeyreği gibi erken bir tarihte Nokia 9 PureView, Nokia 8.1 ve Nokia 7.1 gibi modellere verileceğini açıkladı.

Yorum yapın