OnePlus TV: Yaklaşan 4K TV Hakkında Bildiğimiz Her Şey

OnePlus’ın 4K TV’de çalıştığı bir sır değil. Heck, CEO Pete Lau’nın Eylül 2018’deki çabasını açıkladığından ve OnePlus TV’nin Ağustos 2019’da onayladığından beri biliyoruz. Bu arada, birkaç yeni ayrıntı ortaya çıktı – televizyonun bir QLED ekrana sahip olacağı gibi “optimize edilmiş” bir Android TV cildi olarak adlandırılan ve mütevazı bir 43 ile büyük 75 inç arasında değişen çeşitli boyutlarda mevcut olacak.

Bugüne kadar duyduğumuz şeylerin çoğu, Bluetooth Özel İlgi Grubu web sitesinde (Bluetooth kullanan tüm cihazların önce Bluetooth SIG tarafından verilen bir sertifika alması gerekir), “benzersiz ”Android TV’lerin hepsinde bir LED ekran var ve Lau daha sonra OnePlus TV’nin en iyi Samsung TV’lere benzeyen bir üst düzey QLED paneline (OLED ile karıştırılmayacak) sahip olacağını açıkladı.

OnePlus TV akıllı olacak…

İlk başta, bunun ne anlama gelebileceği karşısında şaşkına döndük. Google, Android TV’ye geldiğinde çok fazla özelleştirmeye izin vermez ve bazılarının, firmanın arama titanı ile benzersiz bir düzenlemeye gelebileceğini iddia etmesine yol açar ve şimdi Lau, Gadget’ların 3760’a söylediğini doğruladı: “Google ile olan büyük ortaklığımız nedeniyle, yalnızca Android TV sistemlerini kullanmakla kalmıyoruz, aynı zamanda çok derinlemesine optimize ediyoruz.”

Lau daha sonra, televizyondaki vizyonunu bir bütün olarak ayrıntılandırmaya devam etti ve OnePlus TV’de ne olabileceğini ima ederek şöyle dedi: “Beş ila 10 yıl içinde ne olacağını düşünürseniz, TV’nin olduğuna inanıyoruz. artık TV, akıllı bir ekran olacak. Notunuz, hatırlatıcınız da dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm bilgilere sahip olacak ve belki uyandığınızda, TV otomatik olarak tüm günün programı olduğunu size söyleyecektir… ”

Ancak OnePlus patronu orada durmadı ve şöyle devam etti: “Gelecekte, bir kişinin evinde artık bir veya iki ekran olmayacağını, birkaç odada birden fazla ekrana sahip olabileceklerini ve her odada sergileyebileceklerini düşünüyorum. farklı şeyler – ancak tüm ekranlar birbirine bağlı ”diyor. Bu nasıl çalışıyor? Bilmiyoruz, fakat birkaç (uygulanabilir) teorimiz var.

Resmi OnePlus TV logosu.

İlk olarak, OnePlus’un akıllı telefonlarının sadeliği göz önüne alındığında, OnePlus 7 Pro ile (ve diğer akıllı telefonlarla) birbirlerine yakın olduklarında iletişim kuran OnePlus TV’de bir tür Bluetooth veya Wi-Fi özelliği olmasını öngörüyoruz. ikincisi, tüm gelen aramaları, takvim etkinliklerini, hatırlatıcıları ve mesajları televizyona yönlendirecek ve yüksek çözünürlüklü ekranın bir köşesinde müdahaleci olmayan bir kayan alarm gösterecek.

Ayrıca, kullanıcıların tüm bildirimlerini görüntülemek, tüm programlarını ve hava durumu, yerel trafik bilgileri ve mutlaka bilinmesi gereken spor puanları gibi diğer tüm ilgili bilgileri görmek için ziyaret edebilecekleri bir BlackBerry esque merkezi hayal ediyoruz. – hem televizyonu hem de akıllı bağlı cihazları (örneğin bir Nest Learning Termostatı veya Philips Hue) kontrol etmek için muhtemelen Google Yardımcısı olan bir ses asistanı uzaktan kumanda ediyor.

Bu özellikleri de pişirmek çok zor olmamalı. OnePlus TV, MediaTek MT5670 CPU ve 3GB RAM ile birlikte gönderilecek bir liste Bu, 23 Ağustos’ta Google Play Geliştirici Konsolu’nda ortaya çıktı – yukarıda belirtilen araçları çalıştırmak için fazlasıyla beygir gücü. Bunu Android TV ve Google’ın koşulsuz desteğiyle eşleştirin; OnePlus’ın yaklaşmakta olan 4K TV’yi akıllı ekrana çevirememesi için bir neden yok.

OnePlus, 55 inçlik bir modelin yolda olduğunu onayladı.

… Ve son teknoloji…

Sürpriz, sürpriz – Lau’nun buna da bir cevabı var. “Şu anda piyasada mevcut olan bazı premium veya high-end TV’leri gördüm. TV’lerin bazıları çok iyi kalitede olabilir ancak kullanıcı deneyimi açısından pek başarılı olamıyorlar ”dedi. “Ve bunun tersi – bazı TV’lerin mükemmel bir kullanıcı deneyimi olabileceğini gördüm ancak çok yüksek kaliteli ya da premium değiller. Ama bizim için harika bir TV yapmamızın tanımı – kaliteli ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi.

Aynı zamanda boot etmek için Dolby Atmos’a sahip olacak.

OnePlus’ın her yönden harika bir deneyim sunmayı umduğu tek yol, televizyonun Amazon Hoparlörleri’nde bulunan Hindistan’da gerçekleşen yer tutucu listesine göre toplam 50W’lık bir çıktısı olan televizyonun dahili hoparlör kurulumu. ayın başlangıcı. Aynı isim, OnePlus TV’nin de gemideki Dolby Atmos’a sahip olacağını gösteriyor.

OnePlus, TV’lerin diğer bir çekirdek unsurunu da yeniden tanımlamayı ve bunun parçası olan ve parselle gelen uzaktan kumandaların kumandasını arıyor. Bununla birlikte, nasıl görünmeleri gerektiği konusundaki vizyonu tamamen yeni değildir. Şuna bir bak Lau Twitter’da paylaşıldı 5 Eylül’de devrimciApple TV 4K için Apple’ın Siri Remote’tan ilham alıyor. Yine de, burada hem Google Assistant hem de OnePlus düğmesi de dahil olmak üzere çok şey oluyor.

oneplus tv boyutları yayın tarihi
İşte uzaktan kumanda gibi görünecek.

Biraz daha derine daldığınızda sağda bir ses rocker’ı, içerik ve menüler arasında gezinmek için üstte bir yön izleme paneli ve tamamen boş bir düğme var (belki OnePlus’ın daha sonraki bir tarihte göstereceği özel bir özellik için?) . Özellikle, denetleyiciyi şarj etmek için alt kısımda bir USB-C yuvası da vardır – bununla birlikte kablosuz bir şarjı olmasını umuyoruz, çünkü görelim ki: Uzaktan kumandayı şarj etmek elverişsiz.

… Ve gelecek ay başlatacak

OnePlus TV’nin Eylül ayında yayınlanacağı açıklandı.

20 Ağustos’ta Lau, OnePlus TV’nin Eylül’de başlayacağını açıkladı. Nereye gideceğine gelince, telefon üreticisinin ilk kez televizyon pazarına girmesi, bir süre sonra Avrupa ve Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmeden önce Hindistan’daki raflara çarpacak. Tüm bildiğimiz bu; CEO, çok merakla beklenen 4K TV’nin raflara ne zaman vuracağı ya da ne zaman pahalıya mal olacağı konusunda ışık tutmadı. Fakat bir QLED olmak, muhtemelen ucuz olmayacak.

Yorum yapın