OnePlus 7 Pro İnceleme – Özellikleri, Artıları, Eksileri

OnePlus değişiyor. “Asla razı olma” şirketi bir telefon nerd hayal fabrikası olarak başladı: yıllarca temiz bir Android deneyimi olan sadece bir amiral gemisi sınıf akıllı telefon satmaya ve Samsung ve Apple’ın benzer şekilde güçlü bayrak gemilerinin yarısı kadar bir fiyata satmaya odaklandı. .

Ve insanlar farkettiler. Şirket, son çeyrekte ABD’deki en büyük beşinci akıllı telefon satıcısı olma yolunda sürekli olarak popülerlik kazanıyor. Ve şimdi, yeni OnePlus 7 Pro yalnızca diğer bayrak gemileriyle eşleşmekle kalmıyor, ana akım markaların henüz sahip olmadığı yenilikler sunuyor. Ve … kaçınılmaz olarak, önceki OnePlus telefonlarından çok daha pahalı (ama yine de ana bayrak gemileri kadar değil) .Yeni OnePlus 7 Pro ile yaşamak nasıl bir şey? Ve bir underdogun küresel pazarda ortaya çıkması ve aslında bu dünyanın Samsung ve Apple’larından daha iyi bir telefon yapması mümkün mü? Hadi bulalım.

Kutunun içinde ne var:

 • OnePlus 7 Pro
 • Silikon şeffaf kılıf
 • 30-Watt Çözgü Şarj Cihazı
 • Standart USB kablosuna Kırmızı USB-C
 • OnePlus çıkartmaları
 • SIM aracı
 • Kullanıcı Kılavuzları ve OnePlus CEO’dan mektup

dizayn

Büyük beden

Yeni OnePlus 7 Pro ile ilgili ilk dikkatinizi çeken şey … oğlum, bu büyük bir telefon! OnePlus telefonlarının boyutu yalnızca büyüdü ve büyüdü ve bu bir Galaxy Note 9 veya bir iPhone XS Max kadar büyük geliyor. Onlardan çok daha büyük değil, bu yüzden sıra dışı bir şey değil, ama kesinlikle önceki OnePlus telefonlarından daha büyük.

Tasarım açısından, buradaki yeni şey OnePlus’ın düz ekran yerine konik kenarlı bir ekran kullanması ve telefonun arka tarafında da kenarları sivrilmiş olması.

Telefon camdan yapılmış ve metal bir çerçeveye sahip ve birinci sınıf bir cihazdan bekleyeceğiniz gibi çok sağlam hissediyor. Ses düğmeleri sol tarafta, sağdaki açma / kapatma düğmesi ve sağdaki en kullanışlı eklemelerden biri olan AKA alarm susturma susturma düğmesi de bulunmaktadır.

Yeni OnePlus 7 Pro lansmanında iki renkte geliyor: incelememiz için hazırladığımız klasik siyah (“Mirror Gray”) sürüm ve arkada gradyanı olan “Nebula Blue” fantezi. Üçüncü bir altın model (“Badem”), resmi lansmandan birkaç hafta sonra sınırlı sayıda çıkacak.

OnePlus 7 Pro’da bulamayacağınız özelliklerden biri resmi bir su geçirmezlik sertifikasıdır. Ancak, IP puanınız olmasa da, telefon hala suya dayanıklıdır, yalnızca ekstra ücrete sahip olan resmi reytinge sahip değildir ve OnePlus gereksiz yere fiyatı yükselteceğini söylüyor.

Ekrandaki Parmak İzi Tarayıcı ve Yüzün Kilidini Açma

Daha iyi, mükemmel değil.

OnePlus 7 Pro, ekrana gömülü bir parmak izi tarayıcı ile birlikte geliyor. Bu, optik olanıdır, ekran parmağınızı aydınlatmak için kısa bir süre boyunca parlak bir şekilde yanar ve bu anda parmak izi tarayıcısı baş parmağınızın karmaşık desenlerini okur. Bu harika bir teknoloji ve OnePlus 6T’de gördüğümüz bu teknolojinin ilk neslinden çok daha iyi çalışıyor.

Güncelleme: Parmak izi ile pek çok başarısız okuma yaptığımız ilk birkaç günden sonra, neredeyse kusursuz, hızlı ve doğru bir şekilde çalışmaya başladı. Bu hala her seferinde çalışan geleneksel parmak izi okuyucusu kadar iyi değil, ama yakın. Merak ediyorsanız, evet, mesela Galaxy serisindeki ultrasonik parmak izi okuyucusundan kesinlikle daha iyidir.

Ayrıca önceki OnePlus telefonlarından bildiğimiz eski resim tabanlı eski iyi kilit açma özelliğini de elde edersiniz. Sadece burada, telefonunuzun kilidini açmaya çalıştığınız her seferinde yüzeye çıkan komik açılır kamera ile çalışır. Ve aslında çok da kötü değil! Yüz kilidini düşük ışıkta mükemmel bir şekilde çalışmaz, ancak gün içinde çoğunlukla işi yapar.

Dokunsal geribildirim

Yeni titreşim motoru büyük bir fark yaratıyor

Genel olarak Android telefonlar, dokunsal geri bildirimleri (veya başka bir deyişle, titreşimleri) pek önemsemiyor gibi görünüyor. Neyse ki, OnePlus nihayet 7 Pro ile bu deneyimi ciddiye almaya başlar. Telefon, çok daha hassas dokunsal geribildirim sağlayan yepyeni bir titreşim motoruna sahiptir. Bunu deneyim boyunca her yerde hissedebilirsiniz: klavyenin yanıt verme biçiminden çağrılar ve bildirimler için titreşime yazmaya kadar.

Bu ince bir şeydir ve eski bir telefona geri dönüp dayanıksız titreşimi fark edene kadar bunu takdir edemezsiniz. Ve sonra farkı anlayacaksın.

Ekran

Etkileyici, 90Hz pürüzsüzlük ile çarpıcı 6.7 ”AMOLED ekran

Çentiği söküp çerçeveleri minimize ederek OnePlus, bir telefonda hiç durmadan ilk ekran deneyimi yaşatanlardan birini etkili bir şekilde yarattı ve ne kadar etkileyici göründüğünü anlayacaksınız.

Ancak, sadece uçtan uca kesintisiz deneyim hakkında değil – en önemli şey, bunun kesinlikle muhteşem bir ekran olması! Parlak, canlı renkler sunan ve son derece keskin görünen Quad HD (1440 x 3120 piksel) çözünürlüğe sahip 6,7 inçlik bir AMOLED ekran.

Ve sonra sadece özel oyun telefonlarında daha önce gördüğümüz katil özelliği: 90-hertz (90Hz) yenileme hızı. Bunun anlamı ekranın saniyede 90 kez, diğer tüm ana telefonlarda 60 kez (60Hz) ile karşılaştırıldığında. Bu, her kaydırma, her kaydırma, arayüzdeki her hareketin daha hızlı ve daha hızlı tepki vermesini sağlar. Farkı hissetmek için uzman olmanıza gerek yok ve her etkileşimde bu yeni hız standardına alışınca, geleneksel bir ekrana geri dönmek zor. OnePlus burada akıllı telefonlar için gerçekten yeni bir standart belirledi; telefonunun rakiplerinden daha az maliyeti olduğunu ve çok daha küçük bir şirket tarafından üretildiğini düşünen etkileyici bir şey!

Ayrıca, bu 90Hz yenileme hızının varsayılan olarak etkin olduğunu söylemeliyiz, bu nedenle telefonunuzu kurduğunuz andan itibaren göreceksiniz. Bununla birlikte, bataryanızı biraz daha hızlı tüketir ve ayarlarda geleneksel 60Hz yenileme hızına geri dönebilirsiniz, ancak kesinlikle bu telefonun 90Hz’de tam kapasiteyle keyfini çıkarmanızı öneririz.

Bu ekrandan hoşlanmayabileceğiniz tek şey, ekranın tamamen düz bir ekran olmaması, ancak bunun yerine kenarlara doğru dokunması. Eğrilik, Galaxy S10’daki çok ince kıvrımlı ekrandan daha büyük ve en son Huawei bayrak gemileri telefonlarına benziyor.

Güncelleme: Telefonu uzun süre kullandıktan sonra, kavisli ekranın bu telefonun en büyük dezavantajlarından biri olduğuna ikna olduk. Bununla daha fazla kazayla temas ediyorsun ve bu oldukça can sıkıcı olabilir.

Arayüz ve İşlevsellik

OxygenOS harika, ancak bu hareket navigasyonunun iyileştirilmesi gerekiyor!

OnePlus 7 Pro, Android 9 Pie’nin üzerine minimalist bir arayüz olan şirketin özel Oxygen OS ile birlikte gelir. Bu cildi seviyoruz: hafif, hızlı, iyi görünüyor ve yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda OnePlus en iyi şirketler arasında.

Bu arabirimde gerçekten geliştirilmesini istediğimiz tek bir şey var ve bu da gezinti hareketi. Şu anda, hareketler telefonun altında sıkışık (geri gitmek için soldan veya sağdan kaydırın, merkezden eve gidip çoklu görev yapmak için kaydırın) ve bu sadece sakıncalıdır. Geri gitmek için tokatlamak istediğimizde genellikle yanlış düğmeye basarız ve OnePlus bir yandan geri gitmek için bir hareket olarak yandan bir tokatlamaktan faydalanırsa çok daha iyi olurdu. İyi haber şu ki, Google şimdi Android 10 Q için böyle bir navigasyona geçti, bu yüzden OnePlus bunu gerçekleştirmezse, 7 Pro için bir sonraki ana güncelleme sonbaharda bunu getirecek.

Bu akılda tutularak, burada ayrıca Oxygen OS’taki yenilikler:

Ekran Kaydı: Artık stoklarınızı sık sık stokta bulunmayan bir özellik olarak kaydedebiliyorsunuz.
Zen modu: Artık bildirimlerden ve uygulama yaşam tarzından 20 dakikalık bir mola alıyorsunuz, ancak önemli çağrılar hala devam ediyor

Önceki OnePlus telefonlarının diğer tanıdık özellikleri de burada hala mevcut: bir oyuna başladığınızda açılan ve oyunun aksatılmasını engelleyen, oyunun en iyi duruma getirildiği ve önemli çağrılar olduğunu bildiren bir oyun modunuz var (şimdi geliştirilmiş ve Fnatic modu) hala geçmekte; Gece Modu, gözlerdeki ekranı kolaylaştırmak için mavi ışığı filtreler; Okuma modu, ekranınızın gri tonlamasını döndürür ve uzun metni okuduğunuzda tekrar yardımcı olur; Karanlık Mod gece kuşları içindir ve ışıklar söndüğünde telefonunuzda daha iyi bir deneyim olması için tüm arka planları siyaha dönüştürür.

İşlemci, Performans ve Bellek

Oldukça muhtemel, şimdiye kadar kullandığımız en hızlı Android telefon

OnePlus, telefonları her zaman mevcut olan en hızlı çiplerle birlikte teslim etti ve 7 Pro şaşırtmadı: şu anda piyasadaki en güçlü Android çipine sahip olan Snapdragon 855, 6GB / 8GB veya bir adet 12GB RAM ile birleşti.

Yaygın olarak belirtilmeyen bir özellik, OnePlus 7 Pro’nun aynı zamanda en yeni ve en hızlı bellek standardıyla gelmesidir: UFS 3.0 flash bellek standardını kullanan ve şimdiye kadarki en hızlı okuma ve yazma hızlarını sağlayan ilk tanıdığımız telefon. bir telefon. Fark ettiğimiz en büyük fark, “art arda okur” olarak adlandırılan bir şeydir; bu, temel olarak, bu telefonun oyun gibi büyük dosyaları yükleyebilecek ve filmlerden rakiplerinden çok daha hızlı süreceklerini gösterir. İşte yaptığımız hafıza testinin sonuçları:

Tüm bunları, OnePlus’taki ayrı bir bölümün, telefondaki her milisaniyelik gecikmeden kurtulmak için yaptığı sayısız küçük optimizasyonla birleştirin ve bu deneyimin gerçekten de son derece zippy olduğunu fark edin. Her şey sadece uçuyor. Kekeme yok, gecikme yok. Bu muhtemelen şimdiye kadar kullandığımız en hızlı Android telefon, hiçbiri bar.

Ayrıca, geleneksel olarak OnePlus telefonlarda microSD kart desteği almazsınız ve 7 Pro istisna değildir: dahili depolama alanı genişletilemez, bu yüzden ne alırsanız onu alırsınız.

İnternet ve Bağlantı

Bu model 5G’yi desteklemiyor

OnePlus 7 Pro, 4G LTE bantları ile doludur ve ABD’de kilidini açarak veya T-Mobile aracılığıyla satılırken dünya genelinde çalışır.

Yine de, 7 Pro’nun 5G’yi desteklemediğini bilmeye değer. En azından şu anda satılan model değil. OnePlus, Haziran 2019’da başlayan Birleşik Krallık’ta EE ve Finlandiya’da Elisa ile uyumlu olacak yeni bir 7 Pro 5G modelini satmayı planlıyor, ancak henüz başka taşıyıcılar hakkında bir haber yok.

Kamera

Şimdiye kadarki en iyi OnePlus kamera

OnePlus telefonlarında hiçbir zaman mükemmel kameralar olmamıştı ve bu onların ana kusuru oldu.

OnePlus 7 Pro nihayet bunu düzeltti mi?

Evet, çoğunlukla evet, ama bununla ilgili bir feragatname var.

İlk önce, bunun OnePlus’tan en çok yönlü kamera kurulumu olduğunu söyleyelim. Arkada ve birinde önde üç tane kamera var, işte teknik özellikler:

 • 48MP ana kamera, f / 1.8, OIS, 1/2 “sensör
 • 16MP ultra geniş kamera, f / 2.2, 17mm odak uzaklığı
 • 8MP 3X telefoto kamera, f / 2.4, OIS
 • 16MP ön kamera

Görüntü kalitesi

Öyleyse gerçek görüntüler nasıl ortaya çıkıyor ve OnePlus nihayet şirketten beklediğimiz harika kamerayı sundu?

Bunu çoğunlukla söyleyebiliriz, evet. Bu kamera hızlı ve neredeyse her koşulda iyi görünümlü görüntüler alıyor. Fotoğraflar oldukça gerçekçi görünüyor, poz dengesi dengeli ve net bir görüntü yok. Kontrol et, kontrol et, kontrol et, tamam mı? Peki… evet, gerçekçi fotoğraflar peşinde olduğun şeyse, ama çoğu insan telefonunun bir resim çekmesini ve aynı zamanda iyi görünmesini sağlar, paylaşılabilir kılar. Samsung Galaxy S10 serisi gibi telefonların sürekli kör kamera karşılaştırmamızı kazanmasının nedeni budur. Özellikle S10 +, görüntünün belirgin şekilde aşırı doygun renkleri ve biraz daha parlak pozlamayı, görüntüyü patlatan her şeyi artırdı ve “Vay!” Etkisi yaratan fotoğrafları verdi. OnePlus 7 Pro’nun fotoğraflarından tam olarak alamazsınız.

Ayrıca, üç farklı odak mesafesinden üç farklı kamerayla gerçek bir çok yönlülüğe sahipsiniz. Diğer pek çok telefonda olduğu gibi, ultra geniş olanı en zayıf performans sergileyen: ana kameradakilere göre daha kötü, çok daha soğuk ve daha az canlı ve çok daha az ayrıntıya sahip. Yine de, iyi bir ışığınız varsa, bu kamera, aksi halde alamayacağınız çok ilginç bazı çekimler yapmanıza olanak sağlar.

3X zoom telefoto objektif ayrıca etrafta daha fazla ışık olduğunda en iyi performansı verir. Şaşırtıcı bir şekilde yakın çekimler yapmanıza olanak tanır ve ana kamerada olduğu gibi güzel renklerle kalitesi gerçekten oldukça iyidir. Telefoto lensle çekilen çekimlerde biraz daha fazla ses alıyorsunuz, ancak fazla değil. Örneğin, 3X zoom’un, örneğin Huawei P30 Pro’ya taktığınız 5X zoom’tan daha kullanışlı bir odak mesafesi olduğunu söyleyebiliriz. OnePlus’tan parlak bir fikir, bu telefoto lensi portreler için kullanmasıdır. Bu portre için doğru odak uzaklığı! Bu mesafeden, insan yüzleri hoş bir şekilde simetrik ve iyi orantılı görünürken, daha geniş lensler bu oranları çarpıtıyor ve siz de bir karikatür gibi görünen garip büyük yüzler elde ediyorsunuz. Profesyonel fotoğrafçıların portreler için genellikle 85mm lens (ve dahası) kullanmaları tesadüf değildir. OnePlus 7 Pro’da Portre moduyla bir grup fotoğraf çektik ve sonuçlar inanılmaz. Bunlar gerçekten paylaşmak istediğiniz çekimler.

Ve her selfie çekişinizde ortaya çıkan ön kamera da çok iyi bir tetikçi. Portre modunu da destekler, böylece daha hoş fotoğraflar için hafif bir arka plan bulanıklığı elde edebilirsiniz.

Geceleri, OnePlus 7 Pro’daki ana kamera oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Onunla çektiğimiz görüntüler net ve ayrıntılı görünüyor ve daha aydınlık alanlarda bile az ışıklı fotoğrafları biraz vurgulayan iPhone XS Max’tan daha fazla ayrıntı alıyorsunuz.

Yine, her üç kamerayı da düşük ışık koşullarında kullanabilirsiniz, ancak kalite gerçekten ana kameradan harika ve telefotodan da kabul edilebilir, düşük ışıkta ultra geniş açılı kameradan gelen görüntüler oldukça korkunç.

Uygun bir test veremediğimiz bir şey yeni Night Scape 2.0 modu idi. Night Scape, farklı pozlamalarda birkaç çekim yaparak ve bunları hızlı bir şekilde birleştirerek çalışır, böylece daha fazla renkle daha parlak bir görüntü elde edersiniz. Bu yeni Gece Manzarası moduyla çekmeyi başardığımız birkaç resim oldukça iyi çıktı! Detay açısından biraz kaybedersiniz, sadece elinizdeki her titreşim görüntünün hafif ama görünür bir bulanıklığına neden olur, bu yüzden o kadar keskin değil, ancak renkler çok daha fazla ve özellikle daha küçük bir ekranda, bu fotoğraflar ortaya çıkıyor harika görünüyorsun.

Ne yazık ki, Night Scape çok sık aramızda başarısız oldu, çünkü telefon bir dakika veya daha uzun bir süre fotoğraf çekmeye çalıştı, açıkçası amaçlandığı gibi değildi. Bu bir hata gibi gözüküyor ve yakında çözülmesini umuyoruz (gelecek hafta için bir güncelleme yapılması planlanıyor). Yine de, halihazırda piyasada bulunan bir telefon için sabit olmaması utanç verici.

OnePlus 7 Pro ile yüzlerce fotoğraf çektik ve çeşitli koşullarda birkaç düzine çekim seçtik. Tüm bu çekimler yalnızca küçültülmüş, ancak hiçbir şekilde düzenlenmemiş ve otomatik varsayılan ayarlarla doğrudan fotoğraf makinesinden çekilmiş gibi geliyorlar.

Video kalitesi

Videolar açısından, saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlükte çekim yapabilirsiniz. Varsayılan seçenek 4K30’dur ve bu, insanların daha iyi bir stabilizasyona sahip olduğu ve biraz daha doğal göründüğü için çoğu zaman kullanmasını önerdiğimiz şeydir. Bununla birlikte 4K60, hareket yakalamaya çalışırken kullanışlı bir seçenektir ve 4K60 dosyalarını, kaliteden ödün vermeden yavaş çekimde videolar oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Fark ettiğimiz bir şey, OnePlus’taki 4K çekimin farkedilir şekilde kesildiği, yani çoğu telefonda olduğu gibi geniş açılı bir perspektif elde edemediğiniz, ancak daha sıkı bir görüş elde edebileceğiniz.

Elektronik sabitleme, çok düzgün elde tutulan bir video için optik olanla uyumlu çalışır. Ancak renklerin kasvetli tarafta olduğunu ve diğer telefonlarda olduğu kadar canlı olmadığını ve sürekli otomatik odaklamanın oradaki en iyi telefonlarda olduğu kadar hızlı olmadığını fark ettik.

Ses kalitesi

OnePlus 7 Pro’da iki hoparlörünüz var ve keyfine varacağınız yüksek sesle ve net çıkış için birleşiyorlar. Bir hoparlör telefonun altında, diğeri üst kısımdaki kulaklıkta bulunur. En alttaki ses daha büyük bir ses verirken, en üstteki daha yüksek tonlarla yardımcı olur.

Burada eksik olan şey bir 3.5mm kulaklık girişi. Bu sürpriz değil: OnePlus özelliği, 6T ile geçen yıl bu özelliği kaldırmış ve 7 Pro ile kutuda biraz dongle bile alamayacaksınız, ki bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Çoğu telefon üreticisi aynı yolu seçti, ancak özelliği isteyen kullanıcılar, özellikle şirket kulaklık jakını yıllarca ilan ettiğinden ve% 90’ını lehine gösteren kullanıcılar ile anket yaptıklarından, ancak henüz% 90’ını lehine çeviren kullanıcılarla anket yaptı hala onu kaldırmayı seçti.

Yine de, bunun bir anlaşma olduğunu düşünmüyoruz. OnePlus, web sitesinde mükemmel 20 $ ‘lık USB-C kulaklıklara sahip ve kablosuz bir yol almak istiyorsanız, mükemmel ses sağlayan ve mükemmel batarya ömrüne sahip 100 $’ lık OnePlus Bullets Wireless’a sahipsiniz.

Çağrı kalitesi

Arama kalitesi söz konusu olduğunda, OnePlus 7 Pro çok başarılı. Arama hoparlörü yüksek ve arayanlar çok net ve net geliyorlar, bu nedenle bu konuda sorun yok. Hattın diğer ucunda, arayanlar bizi çok iyi duyduğunu da bildirmişlerdir (geçmişte diğer telefonlarda mikrofonlarla ilgili bazı problemler yaşadık, ama neyse ki burada değiliz).

Pil ömrü

Önceki OnePlus modelleri kadar iyi değil, fakat ortalamadan daha iyi

OnePlus 7 Pro fiziksel olarak büyük bir telefon ve bu büyük boyutta gelen bir avantaj, büyük bir bataryaya izin vermesi, bu durumda OnePlus 6T’de kullanılan 3.700mAh batarya hücresinden bile daha büyük bir kapasiteye sahip olan 4.000mAh’lık bir .

Burada böyle büyük bir batarya biraz zorunluluktur: 90Hz’lik ekranın kullanımı bir zevktir, ancak ekranı saniyede 90 kez yenilemek bataryada daha büyük bir sonuç alınmasına neden olur.

Telefonla olan gerçek yaşam deneyimlerimizde, 4.000mAh bataryanın, şarj edilmesine gerek kalmadan daha uzun günlerde bile başarabilmeniz için yeteri kadar dayandığını söyleyebiliriz. Önceden, OnePlus telefonlarında batarya ömrü konusunda bazı harika deneyimler yaşadık ve bu durum biraz daha az da olsa çok da uzun sürmeyebilir.

Batarya deneyimimizi ölçmek için, son birkaç yıldır test ettiğimiz tüm telefonlarda çalıştığımız batarya testine başvurduk. Bu test, yıllar boyunca farklı telefonları karşılaştırmanın harika bir yoludur. OnePlus 7 Pro, bir amiral gemisi telefon için ortalamanın biraz üzerinde, iyi bir 9 saat ve biraz sürdü. Geçen yılın OnePlus 6T’sindeki ~ 10 saatlik puan kadar iyi değil ama çok geride değil.

OnePlus telefonlarını son birkaç yılda ilişkilendirdiğimiz harika bir teknoloji hızlı şarj oluyor. Dash Charge olarak adlandırılan şey şimdi Warp Charge ve OnePlus pili çok hızlı bir şekilde kapatan tescilli bir şarj standardı. Teknik olarak konuşursak, 30 watt’a kadar ulaşan şarj hızları elde edersiniz, ancak bu gücün veriliş şekli diğer hızlı şarj telefonlarından biraz farklıdır. Burada, çok yüksek miktarda akım olan 5 Volt ve 6 Amp güç dağıtımına sahipsiniz (bunu Huawei’nin 40 Watt Süper Şarj Cihazındaki 10 Volt ve 4 Amper ile karşılaştırın). Genellikle, böylesine yüksek miktarda akım, telefona yayılan ve ona zarar verebilecek çok fazla ısı üreten biter, ancak OnePlus bu ısı üretimini daha büyük güç tuğlalarına aktarır ve bu şekilde telefonu korur.

Gerçekte, Warp Charge, telefonu kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak telefonu benzer hızlarda hızlı şarj eder. Bu, rakip çözümlere göre çok büyük bir avantaj. Örneğin, Samsung’un şarj cihazları yalnızca telefon kullanımda değilken hızlı şarj hızlarını verirken, telefonu kullanıyorsanız ve aynı anda şarj ediyorsanız, hızlar düşecektir. OnePlus telefonlarında durum böyle değil.

Ve gerçek hız olarak aşağıdaki şarj sürelerini ölçtük:

 • 15 dakika:% 34 ücret
 • 30 dakika:% 60
 • 1 saat:% 93
 • 1 saat ve 16 dakika:% 100 tam ücret

7 Pro’daki hızlı şarj teknolojisini sevmemize rağmen, telefonun hala kablosuz şarjı desteklemediğini görmek biraz hayal kırıklığına uğradı. Kablosuz şarj hiçbir zaman kablolu bir şarj kadar hızlı değildir, ancak çok daha kullanışlıdır.

Fiyat ve Alternatifler

OnePlus, telefonları için yavaş ama kesin bir şekilde fiyatları artırıyor ve yeni OnePlus 7 Pro, şu ana kadarki en büyük fiyat sıçraması.

Hemen altında, OnePlus telefon fiyatlandırmasının yıllar içinde nasıl değiştiğine dair kısa bir geçmiş görebilirsiniz:

OnePlus telefon fiyatlarının sürekli büyümesine rağmen, diğer telefonlar daha da hızlı bir şekilde büyüdü ve OnePlus 7 Pro, Samsung, Apple, Huawei ve Google’ın rakiplerine kıyasla hala büyük değer sunuyor.

Sonuç

Özetle, OnePlus 7 Pro, OnePlus için şimdiye kadarki en büyük adım.

Telefon inanılmaz hızlı, ekran geniş, sürükleyici, güzel renklere sahip, yeni yenileme hızı bir fark yaratıyor, kameralar gelişti ve batarya ömrü çok iyi olmasa da sağlam. Ve hepsi, iPhone’lar ve Galaksilerden çok daha düşük bir fiyata geliyor.

Öyleyse bu telefonu almalısın?

Eski telefonunuzdan memnun değilseniz, bu sorunun cevabı kolay bir evet. OnePlus 7 Pro, hemen hemen her yönüyle etkileyici bir telefon ve birkaç dezavantajı, genel olarak harika bir deneyim tarafından kolayca gölgede kalıyor.

Yorum yapın