LG G8X ThinQ İnceleme: İki Ekran, Çifte Eğlence

LG G8X ThinQ İkili Ekran hands-on inceleme: İki katı eğlenceli

“LG G8X ThinQ hala ilginç, ancak bu gelişmeler şimdi eğlenceli bir oyun tarafı ile ciddi bir çoklu görev makinesi olduğu anlamına geliyor.”

  • Birinci nesil Çift Ekranlı kasaya göre geliştirilmiş tasarım
  • Orijinal çoklu görev avantajları
  • Oyun için eğlenceli
  • Yeni kullanıcı arayüzü çok gelişti
  • Ağır ve oldukça kalın
  • Sade telefon tasarımı herkese hitap etmeyebilir

Hemen bir şey söyleyelim: Samsung Galaxy Fold veya Huawei Mate X gibi son derece pahalı, fütüristik bir telefon olmadığından LG G8X ThinQ’e katlanır bir akıllı telefon demeyin. Teknik olarak üç ekranlı olduğu için çift ekranlı bir telefon. Öyleyse nedir?

G8X ThinQ İkili Ekran neredeyse bir PDA’daki modern bir çekim gibidir. Ayrıca, bu tuhaf eski kalıntılardan birinden çok, çok daha kullanışlı ve eğlenceli.

İkinci nesil iyileştirmeler

G8X ThinQ’dan biraz deja-vu alıyorsanız, bunun nedeni LG’nin bu yılın başlarında Mobile World Congress’te LG V50 ThinQ için çift ekranlı bir cihazı duyurmasıydı. Bu, çok daha çekici kılan önemli tweaks ve şimdi LG’nin global olarak satmayı planladığı bir ürünü olan ikinci nesil sürümüdür. LG, Güney Kore’de çok iyi satılan V50 ThinQ İkili Ekran modelinin etkileyici bir 500.000 ünite olduğunu söyledi – ama kesinlikle tuhaflıklar yaptı. LG onları burada çözmek için ne yaptı?

İlk olarak, iki ekran şimdi aynı boyutta olduğundan tasarımı dengeliyor. İkinci olarak, menteşe, ikinci ekranı tamamen telefonun etrafında döndürerek daha fazla esneklik sağlar. Üçüncüsü, kasanın dışında küçük bir ekran var. Dördüncü olarak, Bluetooth yerine ekranları birbirine bağlayan bir USB C Tipi bağlantıya sahiptir, bu da iki ekran arasında daha az gecikme anlamına gelir. Sonunda, daha hafif, daha sert ve daha kompakt.

Çift ekranlı güç

LG G8x thinq çift ekran incelemesi davası açık

G8X ThinQ’nun paket olarak satılan iki ayrı ürün olduğunu anlamak önemlidir.

Telefon, ikinci ekranı ekleyen Çift Ekranlı kasanın içine sığar ve genel tasarım uygun şekilde düzenlenir. 15 mm’de nispeten zayıf, ancak paketin tamamı oldukça ağır. Kasa açıkken bir tarafa yaslanma eğilimi gösterdiğinden, tek elle kullanım için oluşturulmamıştır. Böyle kullanmak gerçekten de önemli değil. Kasa sökülebilir olduğundan, kullanılma olasılığı düşük olduğunda yanınıza almazsınız. LG’nin verilerine göre, ilk sürümdeki sahiplerin yalnızca% 30’u sürekli eklenmiş durumda.

İki OLED ekranı şimdi aynı boyutta, bir parça 6,4 inç ve aynı özelliklere sahip. Gördüğüm model bir prototipti ve ikinci ekranın üst kısmında farklı plastik benzeri bir kaplama vardı, ancak bu, son modeldeki ana telefon ekranına uyacak şekilde değişecek. İlk versiyon, Bluetooth ile vaka ve telefon arasında bağlantı kurmak için kullanılırken, ikinci nesil model USB Tip-C bağlantısı için bunu bırakıyor ve fark derin.

Gone ilki yandı gecikme oldu. Kısa sınavım sırasında ekranlar arasında geçiş anında gerçekleşti. İlk başta içeriğin diğer ekrana nasıl kaydırılacağına karar vermek zordu. Ana ekranda bunu yapmak için bir düğme var, ancak her zaman görünmüyordu. Sonunda, biraz hayal kırıklığı ve karışıklıktan sonra, işleri çok kolaylaştıran bir jest gösterildi. Üç parmaklı bir kaydırma, içeriği bir ekrandan diğerine kaydırmak için gerekli olan şeydir ve iki ekranın da olmadığını asla bilemezsiniz.

LG’nin verilerine göre, ilk sürümdeki sahiplerin yalnızca% 30’u sürekli eklenmiş durumda.

Ama bundan önce biraz hayal kırıklığı geldi. Tüm farklı işlevlerin nasıl kullanılacağına çalışmak – özel bir gamepad’den ekran kapmalarına kadar pek çok şey var – karmaşık ve her zaman mantıklı değil. Eklenmiş bir öğrenme eğrisi vardır, bu nedenle isteğe bağlı çift ekranlı kılıfı kapatacaksanız, işlevleri anlamak için biraz zaman ayırmak iyi bir fikirdir.

Çoklu görev, oyun ve daha fazlası

LG G8x thinq çift ekran inceleme tarafı

G8X, video ve oyunlarda diğer ekranlardan daha parlak sahneler yapan gamma ayarlarına sahip ilk telefon. Demo’mda bunu deneme şansım olmadı, ancak bazı örnek videolar (çılgınca çukurluğundan alınan Game of Thrones, tabii ki) önemli bir söz verdi.

Oyun özellikleri de ilginç. G8X ThinQ cihazını bir Nintendo 3DS gibi tutmak rahat, ve kasanın görüş açısı değiştirilebildiği için çok yönlü. Alt ekran, geliştiricinin İkili Ekran çantası için özel destek eklemesine gerek kalmadan, oyunun kontrolleriyle eşlenen çeşitli yapılandırılabilir düğmelere sahiptir. Telefon duyarlıydı – içerideki Snapdragon 855 işlemci destekliydi, şüphesiz – artı iki ekran arasındaki fiziksel bağlantı, gecikme ve gecikme ile ilgili sorunları ortadan kaldırdı.

Başka? LG, çok sayıda farklı çift ekran özelliğine sahip. İki farklı uygulamayı yan yana çalıştırabilir, klavyedeki bir düğmeyi kullanarak bir ekrandan ekran görüntüsü alabilir ve ardından diğerindeki mesajlaşma uygulamanıza ekleyebilirsiniz ve Chrome’da tarayıcı penceresi geniş bir alan için her iki ekrana da yayılabilir. görüş alanı. Bu durum aynı zamanda kamerayla da çalışıyor, böylece konu dış ekranda çekimin çerçevesini görebiliyor ve ikinci ekran özçekimleri aydınlatmak için beyaza dönüyor; Kamera uygulaması da seçtiğiniz başka bir uygulamanın yanında oturabilir. İkinci ekranı açtığınızda belirli bir uygulamayı başlatmak için bile yapılandırabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri ilk duyduğumdan, her birini denemek istedim. Daha sonra bunları kullanmak ödüllendirici ve eğlenceliydi. LG, benzersiz bir şey sunduğunu ve herkesin bundan en iyi şekilde nasıl faydalanabileceğini anlamayacağından zorlu bir ürün olduğunu anlıyor, ancak bununla yapılacak çok şey olduğundan emin olmak için kendi yolundan çıkıyor.

Kasanın dışındaki yeni ekrandan ne haber? Gördüğüm prototip G8X ThinQ, altında 2.1-inç OLED ekranlı, aşırı yansıtıcı bir ayna kapağına sahipti ve görmek neredeyse imkansızdı. Herhangi bir bilgiden çok yansımamı gördüm. LG, bitişin son versiyonda pek de aynalı olmayacağını söyledi, ki umarım doğru kalır. Ekran özelleştirilemediğinden, her zaman açık olan bir ekran gibi zaman ve bildirim simgelerini gösterir, ancak uyandırmak için güç düğmesine basmanız gerekir.

Bir ASMR sağlayan akıllı telefon

lg g8x thinq çift ekran incelemesi geri

G8X ThinQ’un ne kadar güçlü olduğunu ve 360 ​​derecelik yeni menteşeyi seviyorum. Kasa güven verici bir şekilde sağlam – telefon ve kasa askeri sertlik standartlarına uygun – ve kısa bir düşüş durumunda otomatik olarak kırılacağını varsaymayacağım. Kasayı açın ve menteşedeki direnç iyi değerlendirildi, artı bir video izlemeye yetecek kadar güçlü, çadır gibi.

G8’de çok sevmediğimiz Hava Hareketi jestleri, bir rahatlama olan G8X’e eklenmedi. Ön taraftaki tüm 3B yakalama bileşenleri yerine çentik artık daha küçük ve bir gözyaşı damlası gibi görünüyor. Bu, diğer ilginç özelliklerin olmadığı anlamına gelmez. G8X ThinQ, en sessiz sesleri bile almak için yüksek güçlü mikrofonların ayarlandığı bir ASMR moduna (Autonomous Duyusal Meridyen Tepkisi) sahiptir, böylece tavşanlar fırlatabilir ve sümük kulağınızın içeriğine kadar parmaklarınızı sıkabilirsiniz ses YouTube için hazır. Tuhaf.

Tavşanları vurabilir ve parmaklarınızla sümük kalbi sıkıştırabilirsiniz.

Yazılımın önünde, LG’nin Android 9.0 Pie’de kullanıcı arayüzünün gözden geçirilmiş bir versiyonu olan LG UX 9.0’dan çok etkilendim. Tasarım, ayarlar menüsünde ve standart LG uygulamalarında daha az karmaşa ve daha fazla açık alanla öncekinden daha modern. Sistem genelinde bir karanlık modu vardır ve yazı tipleri güncel bir stil için değiştirilmiştir. Kaygan, pürüzsüz ve basitti.

Sadece arka kamerayla birkaç fotoğraf çekme şansım oldu. Ana lens 12 megapiksel ve geniş açılı lens 13 megapikseldir. Kamera uygulaması G8’deki ile aynı ve sorunsuz çalışıyor. Fotoğraflar telefonun ekranında renkli ve çekici görünüyor. Ön kamera f / 1.4, 32 megapiksel sensör ile, özellikleri açısından daha ciddi. Niye ya? Piksel boyutunu artırmak ve daha fazla ışığa izin vermek için piksel bölmesini kullanır. Aldığım özçekimler iyi görünüyordu, ama aydınlık bir ortamdayken, şu anda herhangi bir fark görmek zordu.

Sonuç

LG G8x thinq çift ekran incelemesi el

Oyun yönü ilgi çekici olsa da, çoklu görev bazılarına hitap edecek olsa da, G8X ThinQ hala niş bir telefon ve çift ekran aksesuarı. LG, bu modeli global olarak satarak, son birkaç yıl içinde kaybettiği premium pazar payını geri kazanmak için çaba sarf ettiğini belirtti. Ancak premium cihazların geniş çekiciliğine ihtiyacı var ve G8X ThinQ buna sahip değil. Asus ve Razer’ın oyun telefonları ve BlackBerry KeyTwo gibi klavyeli telefonlar gibi aynı damarda.

Değeri gören insanlar olacak, ancak OnePlus 7 Pro veya Galaxy S10 ile aynı sohbette ortaya çıkması pek mümkün değil. Muhtemelen, Galaxy Not 10’un normal olduğunu düşünen herkes LG G8X ThinQ İkili Ekranına bakmalı, çünkü ikinci ekran iş akışını Note 10’un kalemi ile aynı derecede anlamlı bir şekilde artırabilir. LG’den beklediğimiz kadar ilginç ve yetenekli ve zarif Çift Ekranlı kılıf V50 ThinQ ile yapılan ilk denemeden çok daha ilginç.

LG, henüz kullanılabilirliği veya fiyatlandırmasını henüz paylaşmadı, ancak bu hikayeyi duyar duymaz güncelleyeceğiz.

Yorum yapın