iPhone ve iPad Uygulamaları Nasıl Güncellenir?

Apple iPhone Güncelleme Uygulamaları

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek iPhone ve iPad sahipleri için kolaydı. İOS 13 ve iPadOS 13 Güncellemeler sekmesini Apple Arcade ile değiştirdiğinde biraz daha karmaşıklaştı. Şimdi önce profil simgesine dokunman gerekiyor.

İPhone veya iPad’iniz, Ayarlar> iTunes ve App Stores’ta “App Updates” seçeneği etkin olduğu sürece uygulama güncellemelerini otomatik olarak yükler. Bu nedenle Apple bu seçeneği bulmayı biraz zorlaştırdı; artık uygulama güncellemelerini manuel olarak kurmak zorunda değilsiniz.

İOS 13, iPadOS 13 ve Üstü’ndeki Uygulamaları Güncelleyin

App Store’u açarak başlayın. Simgeyi iPhone veya iPad’inizde bulamıyorsanız, ana ekranda aşağı doğru kaydırın ve uygulamayı bulmak için Spotlight araması kullanın.

Apple iPhone App Store Seç

Ardından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan hesap resminize dokunun.

Apple iPhone iOS 13 Uygulama Mağazası Avatar Seç

Son güncellenen uygulamaların listesi, Apple ID’nize para eklemek için hesap bilgilerinizin ve seçeneklerin altında gizli bulunabilir.

Kullanılabilir herhangi bir uygulama göremiyorsanız, App Store’u yenilemek için ekranda aşağı kaydırın. Herhangi bir güncelleme mevcutsa, “Gelecek otomatik güncelleme” listesinde görünecektir.

Mevcut güncellemelerin tümünü yüklemek için “Tümünü güncelle” yi seçin veya yalnızca belirli güncellemeleri yüklemek için her uygulamanın yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

Apple iPhone iOS 13 App Store Tümünü Seç Güncelle

İOS 12 ve Altındaki Uygulamaları Güncelleyin

İPhone veya iPad’iniz iOS 12 veya daha eski bir sürümü kullanıyorsa, güncelleme işlemi yukarıdakilerden benzer (ve daha kolaydır). Başlamak için App Store’u açın.

Ardından, alt araç çubuğunda bulunan “Güncellemeler” sekmesine dokunun.

Apple iPhone iOS 12 App Store Güncellemeleri Seç

Şimdi son güncellenen uygulamalarınızı, ekranın üst kısmına yakın bulunan mevcut güncellemelerle göreceksiniz. Mevcut güncellemelerin tümünü yüklemek için “Tümünü güncelle” yi seçin veya yalnızca belirli güncellemeleri yüklemek için her uygulamanın yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

Apple iPhone iOS 12 App Store Tümünü Seç Güncelle


Yorum yapın