iPhone Kamera Evrimi: iPhone 6’dan iPhone 11 Pro Max’e

Bunu her zaman duyuyorsunuz: “akıllı telefon kameraları gelişiyor!”

Fakat bu ne anlama geliyor? Daha megapiksel mi? Resimler daha iyi gözükmüyorsa rakamlar kimin umurunda?

Tüm bu gelişmeleri yeni iPhone 11 Pro Max’in piyasaya sürülmesiyle görmeyi özellikle merak ettik, bu yüzden tüm sayıları farklı bir süre için ayırdık ve sadece fotoğraf çektik. Ve biz bir sürü iPhone ile bir sürü resim demek istiyoruz. Eski bir iPhone 6’yı çıkardık, bir iPhone 6, ardından bir iPhone 7, daha yeni iPhone 7 Plus ve elbette en son iPhone 8 Plus, iPhone XS Max ve en son iPhone 11 Pro Max’i ekledik.
Bakalım bu gelişmeler hakkındaki tüm konuşmalar, gerçek kullanıcıların hemen görebilecekleri bir şey mi? Bu, iPhone kameralarının 2014 yılında iPhone 6’dan 2019’da iPhone 11 Pro Max’a dönme şeklidir.

Sahne 1

Sahne 2

Sahne 3

Bu zorlu sahnede, girişin önünde ve önünde parlak bir kıyı şeridi var ve iPhone 6, 6s ve 7, tüm dinamikleri yakalamakta zorlanıyor. İPhone 8 Plus biraz geliştirildi, ancak yalnızca XS ve 11 Pro serisi mükemmel göründüğünü düşündüğümüz bir görüntü yakaladı.

Sahne 4

Aynı evrimi iPhone 6’dan iPhone 11 Pro Max’a kadar görüyoruz: 6’nın zayıf dinamik aralığı gölgelerde ayrıntılarla dolu parlak bir görüntüyle ve çok fazla ayrıntıyla değiştiriliyor. Gelişme gerçekten çok belirgindir.

Sahne 5

Aynı gözlemler bu birkaç sahneye uygulanır. Burada iPhone ile güneşin nasıl geliştiğine dikkat edin: güneşe karşı çekim yapmak ve iyi bir fotoğraf çekmek çok zor, ancak en son XS Max ve 11 Pro Max çok iyi bir iş çıkarıyor.

Sahne 6

Kontrast için önceki iPhone’larınız olduğunda en son iPhone’lardaki fotoğrafların ne kadar parlak ve daha iyi göründüğü gerçekten çok açık.

Sahne 7

Bu fotoğraf için dikkat çekici olan, ağaçların etrafındaki halo’nun en son iPhone’larda çözme şeklidir, bu nedenle gökyüzünün mavi renginden ağaçlara çok yumuşak bir geçiş elde edersiniz.

Sahne 8

Bu sahnede, daha az dinamizminiz olduğu için farklar çok daha az belirsizdir, ancak yine de en son iPhone’ların nasıl öne çıktığını görebilirsiniz.

Sahne 9

İlk gece çekimi gerçekten şok edici: iPhone 6 ile 7 arasındaki bulanık karanlık bir karmaşadan, 11 Pro’daki Gece Modu ile sosyal medyada paylaşılabilecek bir görüntüye.

Sahne 10

Hiçbir şey iyi şirketlerden daha iyi zamanlar hakkında konuşamaz, ancak daha önceki iPhone’lara güvenirseniz, flaş kullanmazsanız bu barda kullanılabilir bir görüntü elde edemezsiniz. Gece Modu gerçekten büyük bir fark yaratıyor ve iPhone fotoğrafçılığını bir üst seviyeye taşıyor. Fark ettiğimiz ilginç bir detay, konuların hareket ederse iPhone’un bunu fark edecek kadar akıllı olacağı ve bulanık bir fotoğraf çekmeyeceğinizdir.

Sahne 11

İPhone 6, 6s ve 7’deki karanlık görüntülerden, XS Max’taki tekrar karanlık fotoğrafa yanlış görünen iPhone 8 Plus’ın inanılmaz sarı renkli fotoğrafına ve son olarak da Gece Modu ve iPhone 11 Pro Maks.

Sahne 12

Yeni Gece Modu hakkında söylenecek çok iyi kelimeleri düşünebiliriz. Bu gerçekten bir oyun değiştirici.

Sahne 13

Buradaki tabela sadece son fotoğrafta harika görünüyor, ancak diğerlerinin daha koyu olmasına rağmen biraz daha gerçekçi olduğunu iddia edebilirsiniz. Yine de, son fotoğrafın sosyal medyada paylaşmak istediği bir şey olduğunu iddia etmek zor.

Sahne 14

Neon tabelalar, XS Max gelene kadar iPhone’lar için büyük bir zorluktu ve 11 Pro Max kaliteyi daha iyi dinamizm ve keskinlikle arttırıyor.

Sahne 15

Son sözler

Bütün gün megapiksel ve sensör boyutlarını tartışabiliriz, ancak günün sonunda, sahip olduğunuz ve harika görünmelerini istediğiniz gerçek resimlerdir.

Bu kamera karşılaştırmasında neyse ki bir şeyi görebiliriz: evrim ve gelişme canlı ve iyidir. IPhone 11 Pro Max, iki yıl önce bile iPhone’ların önünde sıçradı ve sınırlandı ve XS Max’tan farkı o kadar büyük olmasa da, hala orada ve oyunun değişen ultra geniş kameralarına bile dokunmadık. Gece Modu çok büyük bir özellik ve Apple bunu doğru şekilde uyguladı: açmak ve her türlü komplikasyonla baş etmek için hatırlamak zorunda değilsiniz, sadece işe yarıyor. Benim gibi panjurlar 11 Pro Max ile etkilendi, iPhone’lar için işleri bir sonraki seviyeye taşıdı ve onları kamera oyununun ön saflarına taşıdı.

Yorum yapın