Genel AirPods Sorunları ve Nasıl Onarılacağı

Apple AirPods incelemesi
Bill Roberson / Dijital Eğilimler

Hem orijinal model hem de AirPods 2 olarak bilinen en son sürüm olan Apple AirPod’lar, pazardaki en iyi gerçek kablosuz kulaklıklardan bazılarıdır, ancak bu dünyadaki herhangi bir şey gibi, hata payları adil değildir.

Müzik ister misin?

AirPod’larınız size ciddi baş ağrıları veriyorsa veya bir şeylerin doğru şekilde çalışmadığını hissediyorsanız, şu anda en yaygın AirPod sorunlarını tanılamanıza (ve umarım düzeltmenize) yardımcı olacağız.

Kaybolursa?

Bu, podların kendisiyle ilgili gerçek bir sorun olmayabilir, ancak AirPod’ların boyutu ve kablosuz yapısı dikkate alındığında, bu oldukça yaygın bir şikayet. Neyse ki, iPhone’umu Bul’u kullanarak kolayca düzeltildi.

Başlamak için, iOS aygıtınızda iPhone’umu Bul uygulamasını başlatın veya iCloud web sitesine gidin, Apple kimliğinizle oturum açın ve iPhone’umu Bul’u seçin. Oradan, AirPod’larınızı seçin; nerede olduklarını veya kapatılmadan önceki son konumlarını gösteren bir harita göreceksiniz. AirPod’larınızın simgesinin yanında yeşil bir nokta görürseniz, açık oldukları anlamına gelir ve onları kolayca bulmak için bir ses çalabilirsiniz. Kapalıysa, harita en azından bir başlangıç ​​noktası vermelidir.

Eşleştirme problemleri

AirPod’larınızın telefonunuza veya tabletinize bağlanmadığı bir sorunla karşılaşıyorsanız, ilk yapmanız gereken onları tekrar şarj çantasına koymak, yaklaşık 10 saniye bekleyin, sonra tekrar çıkarın ve telefonunuzu açın. tekrar kulaklar.

Bu işe yaramazsa, bir sonraki adım telefonunuzda veya tabletinizde Bluetooth’u açıp kapatmayı denemek. Ardından yukarıdaki işlemi tekrarlayın. En olağan dışı durumların hepsinde, bu sorunu çözmelidir.

Muhtemel değildir, ancak hiçbir çözümün çalışmadığı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, AirPod’ları tamamen sıfırlamayı deneyin. Bu, pek çok sorun için bir araya getirilmiş bir çözümdür ve bu makalenin alt kısmında ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Bilgisayar bağlantısı sıkıntıları

Bu, daha yeni Mac’lerle ilgili bir sorun değil, ancak bazen Bluetooth bağlantısını sürdürmek eski makinelerde sorunlu olabilir. Denenecek ilk şey, bir telefona bağlanmaya çalışırken ilk adımla aynıdır: AirPod’ları tekrar kulaklarınıza yerleştirmeden önce 10 saniye boyunca tekrar kasalarına yerleştirin.

Bu işe yaramazsa, Bluetooth’u açıp kapatarak yapabileceğiniz çiftleri tekrar eşleştirmek ve eşleştirmek isteyeceksiniz ancak bilgisayarınızda bir Bluetooth fare kullanıyorsanız bu bir sorun olabilir. Bu durumda, Bluetooth ayarlarınıza gidin, AirPod’ları bulun ve bağlantılarını kesin. Ardından, AirPod’ları bilgisayarınıza ilk etapta eşleştirmek için kullandığınız adımları izleyin.

Çağrı sıkıntıları

Aralıklı çağrı kesintileri, 2017’de tekrar piyasaya sürüldüklerinden bu yana AirPod’ları rahatsız ediyor. Neyse ki, bunun işe yarayacak basit bir çözümü var: Her ikisinde de değil, kulağınızda yalnızca bir AirPod ile görüşmeyi deneyin. Bu, birçok kullanıcı için harikalar yaratır ve başka bir şey denemek zorunda kalmayabilirsiniz.

elma tabancaları siri
Josh Edelson / Getty Images

Bu işe yaramazsa, iPhone kullanıcılarının deneyebileceği birkaç seçenek vardır. İlk önce, Ayarlar uygulamasını açın ve Bluetooth bölümüne gidin. Cihaz listesindeki AirPods girişinin yanında, dairenin içinde bir “i” simgesi görmelisiniz. Buna dokunun, ardından mikrofonu seçin ve sola veya sağa ayarlayın. Aşırı durumlarda, aynı bölümde Otomatik Kulak Algılama özelliğini de kapatabilirsiniz, ancak bu, kulaklığın en kullanışlı özelliklerinden birini devre dışı bırakır ve pilin daha hızlı bitmesine neden olur.

Hala sorun yaşıyorsanız, bu makalenin sonunda açıklanan tam sıfırlamayı yeniden deneyebilirsiniz.

Ses sorunları veya statik

Bu makalede açıklanan diğer sorunlardan bazılarının aksine, statik ve / veya subpar ses kalitesi birçok şeyden kaynaklanabilir, bu nedenle tanı koymak çok zordur. Bluetooth bağlantıları parazitlerden etkilenebilir; bu da statikten düşürülmüş ses kalitesine kadar her şeye neden olabilir ve hatta bağlantıyı kesebilir. Bu her zaman tek bir yerde olursa, müdahale sorun olabilir. Bu, evinizde oluyorsa, girişime neden olan cihazı bulabilir ve taşıyabilir veya AirPod’larınızı farklı bir alanda kullanabilirsiniz. Ofisteyseniz, şansınız tükenebilir.

Neyse ki, pek uygun olmamakla birlikte, birkaç kullanıcının işleri bildirdiği bir düzeltme var. Wi-Fi, özellikle aramalar sırasında AirPod’larla parazite neden olabilir; bu nedenle, arama yaparken Wi-Fi’yi kapatmayı deneyebilirsiniz. Tabii ki, işin bitince tekrar açmak isteyeceksin. Statik veya gürültü yerine kekemelik yapıyorsanız, yukarıda açıklanan Otomatik Kulak Algılama özelliğini kapatmayı da deneyebilirsiniz.

Android ses seviyesi sorunu

AirPod’larınızı bir Android cihazla kullanıyorsanız, birimin iOS cihazlardan çok daha düşük olduğu bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. AirPod’lerin birçok özelliği iPhone veya iPad’inizle etkileşimde bulunmak için AirPods 2’deki W1 yongasını ve H1’i kullanır, ancak Android cihazları bu lüksü elde edemez ve ses seviyesi kontrolü bundan etkilenebilir.

Sorunun kalbi, çoğu Bluetooth ses cihazıyla çalışırken, iki ses seviyesi bulunmasıdır: Kaynak cihazınızın (telefon, tablet veya bilgisayar) sesi ve ses cihazınızın sesi. AirPod’ları bir Android kaynak cihazıyla kullanırken, AirPod’ların sesi iOS’ta olduğu gibi otomatik olarak kontrol edilmez. Neyse ki, kolay bir düzeltme var.

Stoklu bir Android cihaz için ses seviyesine yukarı veya aşağı doğru dokunun; ses seviyesi kontrolünün ekranda göründüğünü görmelisiniz. Ses kontrolünün yanındaki aşağı oka dokunun; mevcut tüm ses düzeyi kaydırıcılarının göründüğünü göreceksiniz. Bunlardan biri Bluetooth olmalı. Şimdi bunu gerektiği gibi yukarı veya aşağı çevirin.

Samsung Galaxy telefonlarında biraz farklı. Ayarlar, ardından Bağlantılar, ardından Bluetooth’a gidin. Burada, daha fazla seçenek için sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, ardından Media Volume Sync’i açın. Artık cihazdaki ses kontrolünü bir iOS cihazındaki gibi kullanabilirsiniz.

Kötü pil

Kutudan çıkan AirPod’lar, yeni bir şarjla yaklaşık beş saat sürmeli ve AirPod’lerde 2 saatlik konuşma süresi vererek orijinal AirPod’lerde iki saatten fazla sürmelidir. Zamanla olsa, bu aşınmaya başlayacaktır. Bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yok, ne yazık ki, ancak beklenenden çok daha kısa bir batarya ömrü yaşıyorsanız, denenecek birkaç şey vardır.

Apple AirPods incelemesi
Bill Roberson / Dijital Eğilimler

Öncelikle, AirPod’ları kullanmadığınız zamanlarda kapalı olan düşük güç moduna getirdiğinden Otomatik Kulak Algılama’nın açık olduğundan emin olun. Bu durum açıksa ve hala daha kısa bir batarya ömrü yaşıyorsanız, sizi son kez aşağıdaki toplam sıfırlama seçeneğine havale edeceğiz.

AirPod’larınızı sıfırlama

Yukarıda belirtildiği gibi, AirPod’larınızı tamamen sıfırlamak birçok sorunu çözebilir. İyi haber şu ki, bir dakikanızı ayırmayacak bile. İşte nasıl:

  1. AirPod’larınızı şarj çantasına geri yerleştirin.
  2. Turuncu LED yanıp sönene kadar kasanın arkasındaki düğmeyi yaklaşık 15 saniye basılı tutun.
  3. Telefonunuzun yanındaki kasayı açın ve AirPod’lerin yeniden bağlanmasını bekleyin.

Bir iPhone kullandığınızı varsayarsak, iCloud bu noktada diğer cihazlarla bağlantıyı senkronize eder. Başka bir cihaz kullanıyorsanız, diğer Bluetooth cihazlarla yaptığınız gibi manuel olarak eşleştirmeniz gerekir.

Bir başka çözüm

Hiç kimse müşteri hizmetleri trenine binmeyi sevmez, ancak AirPod’larınızla yukarıda listelenmemiş bir sorununuz varsa veya hiç çalışmıyorlarsa, en iyi seçeneğiniz Apple Destek ile iletişime geçmek veya en yakın Apple’a gitmektir. Mağaza.

Bunu bir dizi AirPod satın almayı düşündüğünüz için okuyorsanız, incelememizin tamamını kontrol ettiğinizden emin olun. Bununla birlikte, biraz daha uzun süre tutabilirseniz, Apple’ın Eylül ayında gürültü iptali ile yeni bir model başlattığı söyleniyor.

Yorum yapın