En İyi Şipşak Polaroid Fotoğraf Makineleri

Leica Sofort
Daven Mathies / Dijital Eğilimler

Anında film fotoğrafçılığı, akıllı telefonlar ve daha uygun fiyatlı bas ve çek dijital kameraların ortaya çıkmasıyla zorlu bir on yıl geçirdi. Yine de, iki önemli şirket olan Fujifilm ve Polaroid Originals’den (daha önce Polaroid markasının kaybolmasını engelleyen şirket olan Impossible Project olarak bilinir) çeşitli biçimlerde devam ediyor. İhtiyaçlarınız için en uygun kamerayı seçmenize yardımcı olmak için, basit noktadan çekimlere ve tam manuel makinelere kadar kategorilerdeki en iyi anlık kameraları topladık.

polaroid onesteup 2
Hilary Grigonis / Dijital Eğilimler

Polaroid’in orijinal OneStep kamerası, anlık film dünyasında ve genelde fotoğrafçılıkta olduğu kadar ikoniktir. İlk kez 1977 yılında yapılan bu model, uzun süredir üretim dışı kalıyor, Polaroid Originals, OneStep 2 ile OneStep’i yeniden canlandırdı.

Orijinalinden ilham alan OneStep 2, klasik tasarımı çağdaş stille harmanlıyor ve tasarımı 21. yüzyıla getirmek için birkaç yeni teknolojik gelişme ekliyor. Kamera şimdi 60 günlük pil ömrüne sahip şarj edilebilir bir USB pil kullanıyor ve hem Polaroid 600 filmi hem de Polaroid’in i-Type filmini çekebiliyor.

Standart boya işi sizin için uygun değilse, Polaroid, One Step 2’nin Stranger Things esinlenerek “baş aşağı” versiyonunu da yapar.

Leica Sofort
Daven Mathies / Dijital Eğilimler

Leica, en etkileyici 35 milimetre uzaklık ölçer kamera serisi ile tanınıyor, ancak en eski Alman kamera üreticisi bile, anında fotoğraf makinesi karşısına geçti – Instax Mini filmi kullanan 300 dolarlık Sofort.

Aslında, Almanca’da anında anlamına gelen Leica Sofort, yalnızca yeniden tasarlanmış ve yeniden yapılandırılmış bir Fujifilm Instax Mini 90’dır. Bu, 60mm f / 12.7 lensi içerir, bu yüzden Sofort’un premium fiyatı, Instax’e göre daha iyi görüntü kalitesi elde etmeyecek gibi değil. . Seni elde eden şey stildir. Sofort, mevcut en iyi görünümlü anında kameralar ve bir çocuğun oyuncağı gibi görünmeyen birkaç kameradan biri. Halka açık boynumuzda dolaşmak için bir anlık kamera seçmek zorunda olsaydık, bu olurdu.

Oh, ve bir anlık kamera için ucuz olmasa da, hala elinize alabileceğiniz en uygun fiyatlı Leica. Öyleyse eğer kırmızı nokta kıskançlığınız varsa, Sofort onu iyileştirmenin en kolay yolu olabilir.

en iyi nokta ve çekim kameraları instax mini 90 neo klasik başparmak
DigitalTrends

Mini 90, önyükleme için retro estetik yapan Instax Mini 9’dan daha sağlam bir cihazdır. Deri ile süslenmiş, geçmiş yıllara ait kameralardan ilham alan Instax Mini 90, plastikten yapılmadığını bilmeseydiniz, bir Leica M serisi kameranın yanına bile fazla bakmazdı.

Instax Mini 90, daha hassas fotoğraflar için şarj edilebilir bir batarya, entegre bir LCD ekran ve manuel pozlama kontrolü sunar. Kameranın arkasında, iki LCD ekranın hemen altında bulunan beş düğme bulacaksınız. Bunlar pozlama ve çekim modlarının yanı sıra zamanlayıcıyı kontrol etmek için kullanılır. Bununla birlikte, en hoş geldiniz düğmesi, flaşı kapatmanıza izin veren özel flaş düğmesidir.

Kameranın önünde, kamerayı açan ve Fujifilm’in diğer Instax kameralarında kullanılan aynı 60 milimetrelik lensi uzatan güç düğmesi bulunuyor. Instax Mini 9’dan farklı olarak Mini 90, sadece 0,3 metre ile sonsuzluğa daha yakın bir odaklanma mesafesi sunar, yani erişiminiz sınırlı olsa bile, özçekimleriniz keskin olacaktır.

Instax Mini 90’ın analog esintili estetiği, Fujifilm’in diğer ürünlerinden ayrılıyor ve ek pozlama kontrollerini ve şarj edilebilir pilleri atarken, kendinize 120 $ değerinde perakende satan oldukça yetenekli bir Instax kameranız var.

İkiz lensli refleks kameralardan ilham alan Mint InstantFlex TL70 2.0, Instax fotoğrafçılığına tamamen yeni bir yaklaşım getiriyor. Eski bir Rolleiflex gibi, Mint InstantFlex TL70 2.0, 1: 1 önizleme bel seviyesi vizörünü kullanarak yukarıdan aşağıya bir görünüm sunar.

Diğer çoğu Instax kameranın aksine, Mint InstantFlex TL70 2.0 tam odaklama ve diyafram kontrolü sunar. Bu, bir Instax fotoğrafı çekerken, özellikle en anlık kameralarda gelmesi zor olan sığ alan derinliği söz konusu olduğunda daha yaratıcı kontrol sağlar. InstantFlex etiketinin altına, gece yarısı özçekimlerini yakalamak için entegre bir flaş da gizlenir.

389 ABD doları, ilham aldığı orijinal kameraların maliyetini düşüren mevcut en pahalı seçeneklerden biridir. Bununla birlikte, eşsiz bir deneyim ve estetik için hamuru çıkarmayı düşünmüyorsanız, kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacak sağlam bir seçenek.

Fujifilm Instax SQ20

anlık kamera fujifilms yeni sq20 video karesini içeren ilk kurulum
Fujifilm

Bu Fujifilm, piyasaya çıkan en gelişmiş kameralardan biridir. Listemizdeki diğer kameralardan farklı olarak, SQ10’un bir güncellemesi olan SQ20, aslında dahili bir analog yazıcıya sahip dijital bir kameradır. Selefi gibi, Instax Mini filmden daha orijinal Polaroid filmi benzeyen Instax Kare biçimini kullanır. SQ20 aynı zamanda anlık fotoğraf çekimi için alışılmadık bir özellik olan 4x dijital zum kullanır ve hatta video kaydeder.

SQ10, 1.920 x 1.920 piksel JPEG’leri yakalar ve 50 görüntüyü dahili belleğine kaydedebilir. Veya, fotoğraf makinesi 15 saniyelik video dosyasını (ses olmadan) yakalayabilir, ekran yakalama özelliği sayesinde bu klipten en iyi anı basabilirsiniz. Dosyalar bir bilgisayara Micro USB ile transfer edilebilir ve Micro Micro SD kart ile bellek genişletilebilir. Özellikle bir fotoğraf iyi görünüyorsa, 1: 1 oranlı Instax filmi üzerine hemen bir (veya daha fazla) basabilirsiniz. Lens, hızlı f / 2,4 açıklığa sahip 28,5 milimetre eşdeğeridir.

Dijital film hibrit ve zoom lensinin yanı sıra, SQ20, bu 15 saniyelik videolardan tek bir rüya benzeri fotoğraf oluşturan Sıra ve belirli aralıklarla fotoğrafları çeken ve bunları karıştıran Time Shift Collage gibi bir dizi benzersiz mod içerir. birlikte yazdırın.

Instax filminin nasıl ortaya çıkarıldığının arkasındaki teknoloji biraz gizlidir, ancak Fujifilm’in aynı teknolojiyi SP-2 anında film yazıcısının arkasında kullandığını söylemek güvenlidir. Dijital bir sistem olan SQ20 ayrıca yüz tanıma, otomatik pozlama, çoklu çekim modları ve bir dizi yaratıcı efekt içeren otomatik netleme özelliğine de sahip.