En İyi Dijital Fotoğraf Makineleri

En ucuz ve taşıması en kolay cihaz değil, ancak en iyi dijital kamera Panasonic Lumix S1. Yarışma kesinlikle çok sert, ama S1, 24 megapiksel tam kare sensörüyle rakipsiz bir harika düşük ışık performansı kombinasyonu sunuyor ve 96 megapiksel çoklu çekim modu sayesinde olağanüstü yüksek çözünürlüklü görüntüleme. Aynı zamanda, aynasız veya başka bir kamerada gördüğümüz en iyi kontrol düzenlerinden birine sahiptir ve profesyonel aşınma ve yıpranma taleplerini karşılayacak şekilde üretilmiştir.

Kameralarda her zamankinden daha fazla seçenek var ve çok fazla sıkıntı yok. Kompakt nokta ve çekimlerden profesyonel DSLR’lere kadar, favorilerimizden bazıları.

Bir bakışta

Genel olarak en iyi dijital kamera: Panasonic Lumix S1

Panasonic Lumix S1

Neden bunu almalısın: Etkileyici görüntü kalitesi, sağlam tasarım ve işlevsel kontroller

Kimler için: Profesyoneller, manzara fotoğrafçıları ve ciddi fotoğraf meraklıları

Panasonic S1 modelini neden seçiyoruz:

Panasonic Lumix S1, aynasız bir fotoğraf makinesinden beklediğimiz gibi değil – birçok yönden, pazardaki en etkileyici model olacak kadar beklentileri aşıyor. Tam çerçeve 24 megapiksel sensörden gelen mükemmel görüntü kalitesinin yanı sıra, 96 megapiksel yüksek çözünürlüklü mod, tripod kullanırken daha fazla ayrıntı yakalamanıza izin verir. Mükemmel renk ve kontrast üreten fotoğraf makinesi dışı JPEG görüntü kalitesinden çok etkilendik; RAW fotoğraflar ise çok fazla esneklik ve yüksek ISO performansı sunar.

S1, genellikle daha hızlı olan faz algılaması yerine kontrast algılamalı otofokus kullanır, ancak Panasonic tescilli Defocus From Defocus teknolojisi sayesinde boşluğu daralttı. Otofokus izleme ve özne tanıma düşük ışıkta bile çok iyidir ve hız çoğu zaman rakip faz algılama sistemlerinden ayırt edilemezken, rastgele görünüşte ortaya çıkan bazı zaman zaman özlemlerin farkına vardık. Yine de, iyiler kötü ağır basar.

Konforlu bir kullanıcı arayüzü S1’in bu listedeki konumunu korur. Kontrol şeması hiçbir şeyden mahrum değildir ve diğer markaların aynasız kameralarından daha doğrudan erişim kontrolü sunan yüksek düzeyde özelleştirilebilirdir. Ayrıca gelecekte daha hızlı CFExpress kartlarını destekleyen SD SD ve XQD kart yuvaları da sunuyor. Gövde tamamen hava koşullarına dayanıklıdır ve gördüğümüz en iyi elektronik vizörlerden birine ev sahipliği yapar, 5.7 milyon piksel çözünürlük ve saniyede 120 kare yenileme hızı.

Olumsuz tarafı, tüm bunlar kamerayı oldukça ağır kılıyor. Yaklaşık 2.25 pound, bazı tam kare DSLR’lerden daha ağır. Lumix S1, bu nedenle seyahat fotoğrafçılığı için en iyi kamera olmayabilir, ancak Lumix S1, arzu edilmeyen çok az şey bırakan muazzam bir başarıdır.

En iyi aynasız kamera: Sony A7 III

Sony A7 III
Neden bunu almalısınız? Sony buna temel kamera diyor olsa da, performans başka bir şey değil.

Kimler için: Hem taşınabilirlik, performans hem de tam çerçeve isteyen profesyoneller ve meraklılar

Neden Sony A7 III’ü seçtik:

Sony A7 serisi uzun zamandır en sevdiğimiz aynasız kameralarımızdan biri oldu – ve A7 III, serinin en iyi özelliklerini bir kamerada birleştiriyor. A7S II’nin düşük ışık performansı, A7R III’ün dinamik aralığı ve A9’ın cayır cayır yanan hızlarının birçoğu ile A7 III, birçok fotoğrafçı için bol miktarda kameradır; dizi.

A7 III, etkileyici görüntü kalitesi sunan, çok yüksek ISO değerlerinde bile mükemmel sonuçlar veren arkadan aydınlatmalı 24 megapiksel sensöre sahiptir. Eşit derecede etkileyici, gölgelerdeki detayların daha fazla tutulmasına yardımcı olan dinamik aralıktır. Beş eksenli stabilizasyon sistemi de zarar vermedi. Kamera ayrıca, resmin görünümünü ayarlamak için özelleştirilebilir seçeneklerin bir bolluk, sağlam bir 4K video modu sunuyor.

Sony, üçüncü nesil rafine edilmiş, son teknoloji ürünü bir ürün olan A7’ye ince ayar yapmak için zaman buldu. Otomatik netleme kilitlenmek için hızlı, 10 fps’lik patlama hızı 40 RAW dosya için geçerli ve pil ömrü – 700’den fazla pozlamada – aynasız olarak gördüğümüz en iyisi.

Kontrol şeması bizim favorimiz değil ve rakip birçok kamera daha yüksek çözünürlüklü vizör kullanıyor, ancak Sony A7 III fiyat için pek çok özellik sunuyor. Daha fazla çözünürlüğe ihtiyacınız varsa, Sony A7R III’de var – ancak A7 III 2.000 $ değerinde bir kamera.

En iyi DSLR fotoğraf makinesi: Nikon D850

Nikon D850

Neden bunu almalısınız? 45MP görüntü artı 7fps sürekli çekim hızı.

Kimler için: Stüdyo, portre, manzara, düğün, vahşi yaşam ve hatta potansiyel spor fotoğrafçıları.

Nikon D850 modelini neden seçtik:

Nikon’un D800 serisi DSLR’leri her zaman tek bir konuda iyi olmuştur: Ultra yüksek çözünürlüklü tam çerçeve sensörler. Ancak D850 bu tarifi alır ve bazı yeni heyecan verici içerikler içerir. Ve öncekilerden farklı olarak, D850 tek numara bir midilli değildir; tam bir multimedya makinesi haline geldi ve onu bu neslin en iyi DSLR’si haline getirdi.

Birincisi, D810’dan 45.7’ye kadar neredeyse on megapiksel. Sensör tamamen yeni ve arkadan aydınlatmalı (BSI), Sony’nin 42MP ünitesinden bu yana ikinci sensör olan A7R Mark II. BSI sensörleri, çok daha yaygın olan önden ziyade, sensörün arkasına (dolayısıyla adı) yerleştirilen devre sayesinde ışığa karşı daha hassastır. 64’lük bir temel ISO ile etkileyici dinamik aralık için derin bir kuyu kapasitesi vaat ediyor. D810 veya D800 hayranı olan herkes D850 ile kendini evinde hissetmeli.

Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü D850 sürekli olarak 12 fps dosya tutabileceğinden daha fazla 7 fps hızında, 170 12 bit RAW dosya tutabilir veya 51 bit yüksek kaliteli 14 bit modda çekim yapabilir. Bu, böyle bir yüksek çözünürlüklü sensör için zaten etkileyicidir, ancak kullanıcılar 9 fps’ye kadar çıkabilen MB-D18 dikey pil tutuşunu ve EN-EL18b pilini (D5’te de kullanılır) tercih ederlerse daha da hız kazanabilirler .

Nikon ayrıca video oyununu D850 ile hızlandırdı, sensörün tam genişliğinden 4K kayıt – tam kare DSLR için ilk.

Tüm bu çözünürlük, hız ve 4K video, oldukça zorlu depolama gereksinimlerini karşılar; bu nedenle Nikon D850, hem SD hem de XQD kart yuvalarına sahiptir. SD yaygın olarak bulunmaktadır, ancak XQD saniyede 1.000 megabayt’a kadar olan teorik aktarım hızlarıyla mümkün olan en iyi performansı sunar (mevcut kartlar saniyede 440 MB civarındadır).

En iyi bas ve çek kamera: Sony RX100 VII

Sony RX100 VI incelemesi

Neden bunu almalısınız? Etkileyici performans ve görüntü kalitesi.

Kimler için: Fotoğraf tutkunları ve halindeyken artılarını.

Neden Sony Cyber-shot RX100 VII’yi seçtik:

Yine zaman ve tekrar, bir Sony RX100 kamera en iyi çek ve çek için en iyi seçimimizi yapıyor. Sony’nin devrim niteliğindeki göster ve çek yönteminin yedinci nesli, karartma olmayan bir vizör, daha hızlı otomatik netleme ve 3,5 mm mikrofon bağlantı noktası ekleyerek zaten mükemmel bir tarifte geliştiriyor. Bu, RX100 VI’dan elde edilen bozulmamış olan özelliklerin bir listesi ile karıştırılmıştır.

“Yığınlanmış” 20 megapiksel, 1 inç tip sensör, Sony’nin amiral gemisi A9 aynasız kamerası ile aynı, sürekli modda saniyede 20 kareye kadar hızlı performans sunuyor. Bu, altıncı neslden daha yavaş dört kare olsa da, karartmasız vizöre izin verir, böylece eylemi gerçek zamanlı olarak takip eder ve hareketli nesneleri çerçevede daha kolay tutabilirsiniz. Otomatik netleme, ideal koşullarda sadece 0,02 saniye süren RX100 VI’dan bile daha hızlı.

Sony olan RX100 VII, aynı zamanda tam bir video özellikleri de içeriyor. 30 fps’de 4K video, 120 fps’ye kadar 1080p ve 240, 480 ve hatta 960 fps’de süper yavaş çekim yapabilir. Ayrıca, maksimum dinamik aralığı yakalamak ve HDR içeriğini uyumlu televizyonlarda oynatmak için normalde çok daha yüksek kaliteli kameralar için ayrılmış bir özellik olan Hybrid Log Gamma (HLG) özelliğine de sahiptir. Kompakt ayrıca şimdi seriler için bir ilk olan 3.5mm ses jakını da içeriyor.

Fakat belki de en iyisi, RX100 VII’nin gelişmiş özelliklerinden hiçbirinin yüzünüze atılmadığıdır. Onları aramaya başlarsanız oradalar, ancak arkanıza yaslanıp kullanımı kolay bir cep kamerasının keyfini çıkarmak istiyorsanız, o zaman uğraşmadan bunu yapabilirsiniz.

Yüksek fiyat kesinlikle herkes için değil, ancak RX100 VII, zaman içinde büyüyebileceğiniz bir kamera. Ayrıca, daha eskiden daha ucuza eski RX100 modellerini de satın alabilirsiniz ve VI markasının performansıyla eşleşemese de, benzer sensörleri sayesinde çarpıcı görüntüler çekmeye devam ediyorlar. Geliştirilmiş vizör, biraz daha hızlı otomatik netleme ve mikrofon girişi sizi etkilemiyorsa, hala mükemmel Sony RX100 VI ürününü seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz.

En iyi seyahat kamerası: Olympus Tough TG-6

Olympus sert tg 6 haber yaşam tarzı 9

Neden bunu almalısınız? Su, toz ve darbelere dayanıklı; dahili GPS

Kimler için: Açık hava maceracıları ve her türlü gezgin

Olympus Stylus Tough TG-6’yı neden seçtik:

Olympus Stylus Tough TG-6, sizin için küçük bir uçurumdan aşağıya doğru akıp sonra bir ATV tarafından çalıştırılıp bunu anlatmak için canlı kalabilecek bir kameraya ihtiyacınız olduğunda Olympus Stylus Tough TG-6 tam size göre.

Maceracılar akılda tutularak, TG-6, 50 feet derinliğe kadar su geçirmez, 7 feet yükseklikten düşmeye dayanıklı ve 200 pound basınca kadar ezilmeye dayanıklıdır. Olympus Image Track uygulamasında maceranızın bir haritasını oluşturabilen coğrafi etiketleme ve konum kaydetme özelliklerine sahip yerleşik bir GPS özelliği vardır.

Sensörü, en gelişmiş kompaktlarda 1 inç ünitelerden daha küçük olsa da, görüntü kalitesi bölümünde hala perişan değil. 12MP sensör, 25-100 mm (tam çerçeve eşdeğeri) f / 2.0-4.9 lens ile iyi bir şekilde eşleşir. Ayrıca maksimum kalite için RAW dosyaları sunar; 20 fps’lik bir patlama modu; ve 4K video. Ayrıca, mükemmel bir makro modu ve ışık boyamasını bir esinti haline getiren zahmetsiz bir Canlı Kompozit modu gibi, kılıfı üzerinde birkaç hile var.

TG-6’nın TG-5’e göre pek çok geliştirmesi yok, ancak yeni model eski sürümden daha ucuz (tabii ki kullanılmış bir tane bulamazsanız). İyi bir anlaşma bulursanız TG-5’i almakta tereddüt etmeyin, ancak TG-6 lens flaringini azaltmış ve bazı yeni aksesuarlar ile birlikte odaklama yığınını iyileştirmiştir.

Elbette, akıllı telefonların çoğu bugünlerde bir dereceye kadar hava koşullarına dayanıklıdır ve düzgün bir durumda bile iyi bir taklata dayanabilirler, ancak neden TG-6 gibi kameralar varken telefonunuza zarar verebilirsiniz?

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Sony A6100

en iyi dijital kameralar 942eacb61b1fbbd92a9b822cf8d6197d

Neden bunu almalısınız? Özelliklere yer vermeyen acemi dostu bir fiyat etiketine sahip yeni başlayanlar için uygun bir kamera.

Kimler için: Aynasız fotoğraf makinelerine atlayan ilk alıcılar

Sony A6100’ü neden seçtik:

Sony’nin tam kare aynasız kameraları mükemmel – ancak pahalı. Sony A6100, A7 serisinin en sevdiğimiz özelliklerinden bazılarını lens dahil 900 doların altındaki bir kameraya taşıyor. Ek bir avantaj olarak, kamera bir E-Mount, yani daha fazla deneyime (ve paraya) sahip olduktan sonra A7 serisine yükseltme yapmak istiyorsanız tam çerçeve lens satın alabileceğiniz anlamına gelir.

Sony A6100 etkileyici görüntüler çekmesi gereken 24.2 megapiksellik bir APS-C sensörüne sahip – tam kare kadar iyi değil, aynı fiyatta seçenekler arasında kesinlikle rekabetçi. Katı sensör, bazı Sony’nin daha pahalı seçeneklerinde bulunan otofokus sistemi ile birlikte, 425 noktalı bir hibrit otofokus ile karışıyor. En son a7 modelleri gibi, A6100 de keskin insan fotoğraflarını hızla çekmek için gerçek zamanlı göz takibi içeriyor. Kamera, 11 fps kadar hızlı fotoğraflar çekebilir – bu A9 kadar etkileyici değildir, ancak bu fiyata bir kamera için çok iyidir.

Fotoğraf çekmenin ötesinde, A6100 video için de güçlü bir sanatçı. 4K fazla örneklenmiş vuruyor ve bir mikrofon jakı bulunuyor.

A6100, pricer A6600 ürününde bulunan görüntü sabitleme gibi ekstraları kaçırırken, kamera yeniler için göz korkutucu olmayan bir kontrol şemasıyla çok sayıda büyük özelliği uygun fiyatlı bir kameraya sarar. Elektronik vizör DSLR üzerindeki optik vizörden daha basittir, bu da yeni başlayanların pozlama ayarlarının çekimi nasıl değiştirdiği konusunda daha iyi hissetmelerini sağlar. Eğilebilir dokunmatik ekran ayrıca, fiziksel kontroller yerine çekim yapmak için dokunmatik ekranı kullanmayı seçerseniz, A6400 ile çekim yapmak için biraz akıllı telefon hissi veriyor.

SonyA9 ve A7R III, Sony’nin en iyi aynasız kameraları olabilir, ancak A6100, en yeni özelliklerimizin çoğunu, yeni başlayanlar için öğrenmesi kolay, ancak birkaç ay içinde daha iyi bir kamera için can atmayacak kadar gelişmiş, öğrenmesi kolay olan, uygun bir kameraya koyar. yol.

Video için en iyi fotoğraf makinesi: Panasonic Lumix GH5

Panasonic Lumix GH5 İnceleme

Neden bunu almalısınız? GH5, hem fotoğraf hem de video çekebilen, köşeleri kesmeden kullanabileceğiniz karma bir kamera.

Kimler için: Hareketli içeriğe, fotoğraflarda olduğu kadar önem veren reklam öğeleri.

Panasonic Lumix GH5 modelini neden seçtik:

Bu listedeki tüm kameralar video çekiyor ve hatta çoğu 4K çekiyor. Ancak çoğu kamerada video ikincil odaktır. Lumix GH5 ile öyle değil. Birçok DSLR ve aynasız fotoğraf makinesinin 4K için kısa kayıt limitleri olduğu yerlerde, GH5 kart doluncaya veya pil bitinceye kadar çekim yapmaya devam edecektir – ve önyükleme için 60 fps tereyağı kadar pürüzsüz hale getirir. Bunun ötesinde, 10 bit 4: 2: 2 kayıt, temiz HDMI çıkışı ve ücretli bellenim yükseltmesi yoluyla isteğe bağlı bir log gama profili dahil olmak üzere profesyonel kullanıcıları hedef alan bir dizi video özelliği sunar. (Yakın zamanda piyasaya sürülen Lumix GH5S, video kalitesini yeni bir seviyeye taşıyor, ancak standart model, 5 eksenli görüntü dengeleme özelliği sayesinde çoğu kullanıcı için daha iyi bir seçenek olmaya devam ediyor.)

Video, GH5 için büyük bir satış noktası olmakla birlikte, fotoğraf makinesi fotoğraflar için diğer Micro Four Thirds atıcıları arasında yerini alabilir. Beş eksenli görüntü sabitleme, hem videolar hem de fotoğraflar için bir rol oynar; Defocus otomatik netleme derinliği Lumix S1’deki kadar hızlıdır ve seri çekim çekim daha da hızlı, sürekli otomatik netleme ile 9 fps veya netleme kilitli 12 fps ilk karede. GH5 ayrıca, çekimden sonra netleme noktasını seçebileceğiniz, daha derin bir alan derinliği için birkaç görüntüyü birleştirebileceğiniz veya 60 veya 30 fps hızında düşük çözünürlüklü fotoğraflar çekebileceğiniz 4K ve 6K fotoğraf modları dahil olmak üzere Panasonic’e özgü özelliklere sahiptir , sırasıyla.

Hibrit fotoğraf-video yetenekleri gibi, GH5’in gövdesi de bir DSLR / aynasız melez gibi hissediyor. Çoğu DSLR’den daha küçüktür, ancak birçok fiziksel kontrol, mükemmel bir elektronik vizör ve çift SD kart yuvası vardır. Aynı fiyata daha büyük sensörlü kameralar satın alabilseniz de, GH5 şu ana kadar gördüğümüz en iyi fotoğraf ve video seçeneklerine sahip ve yanlısı video özellikleri söz konusu olduğunda çok daha pahalı olan birçok kameradan daha üstün.

Dijital kamera nasıl çalışır?

Dijital kameralar, ışığı bir elektronik görüntüleme sensörüne odaklamak için bir mercek kullanır. Bu sensör – analog filmin dijital eşdeğeri – kırmızı, yeşil veya mavi ışık gören milyonlarca ışığa duyarlı pikselden oluşur. İşlendiğinde, bu pikseller tam renkli bir görüntü oluşturmak için birleştirir. Sensörler çeşitli boyutlarda gelir ve sensör ne kadar büyük olursa lens o kadar büyük olur. DSLR’ler ve aynasız fotoğraf makinelerinin çok büyük olmalarının nedeni budur; çek ve çek telefonları etkileyici şekilde küçüktür. Genel olarak, sensör ne kadar büyük olursa, görüntü kalitesi o kadar iyidir – özellikle düşük ışık ayarlarında.

DSLR fotoğraf makinesi nedir?

DSLR, Digital Single Lens Reflex’in kısaltmasıdır ve SLR film döneminin bir evrimidir. Bu kameralar, objektiften gelen ışığı optik bir vizöre yansıtmak için değiştirilebilir objektifler ve aynalar kullanır. Gözünüzü bir DSLR’nin vizörüne tuttuğunuzda, doğrudan mercekten bir pencere gibi görüyorsunuz. Optik vizörlerde piksel bulunmadığından, çok temiz ve duyarlı bir görünüm sunar, ancak gerçek zamanlı olarak pozlama simülasyonunu gösteremezler ve video veya canlı görüntü çekimi için hiç çalışmazlar.

Aynasız kamera nedir?

Aynasız bir kamera, değiştirilebilir lensler kullanan bir kamera türüdür. DSLR ile ilgilidir, ancak ikisini aynı şekilde karıştırmayın. Aynasız kameralar bir DSLR’in hacimli ayna sistemiyle (dolayısıyla adı) ortadan kalkar ve bunun yerine elektronik vizör kullanır veya hiç bir vizör kullanmaz (Canon EOS M6’daki gibi). Bu, daha hafif ve daha küçük tasarımlara izin verir, ancak profesyonel modeller hala biraz hantal ve ağır olabilir. DSLR’ler gibi, aynasız kameralar da çeşitli lensler takmanıza izin verir ve tipik olarak göster ve çekekten daha büyük sensörler kullanmanızı sağlar, bu da üstün görüntü kalitesine yol açar.

Dijital kameralara uçaklarda izin veriliyor mu?

Evet. Aslında, dijital fotoğraf makineleri, film kameralarından çok yanınıza almanızdan daha iyidir, çünkü ISO 800 üzerindeki film x-ışını makineleri tarafından zarar görebilir. Çoğu kamera aksesuarına tripodlar dahil uçaklarda da izin verilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, dijital kameraların kullandığı lityum iyon pillerdir. Bunları el bagajında ​​tut. Havaalanı bagaj işleyicileri, bunları lityum piller yangın tehlikesi oluşturabileceğinden (örneğin kamera bataryaları için, telefon yoğunluğu neredeyse yoğun olmadığından çok daha düşük olmasına rağmen) yangın tehlikesi oluşturabileceğinden, onları kontrol edilmiş çantalardan çıkarabilir.

Yorum yapın