Dil Paketlerini İndirerek Çevrimdışı Google Translate’i Kullanın

Google Çeviri

Google, Android için Google Translate uygulamasını bugün 2.6 sürümüne güncelledi. Android 2.3 ve daha yeni sürümlerde kullanılabilen yeni sürüm, kameranızla Korece, Japonca ve Çince olarak dikey metinlerin çevrilmesini destekler. Ancak en büyük haber, nihayet indirilebilir dil paketleri ile çevrimdışı kullanımı desteklemesidir.

Kullanılabilir 50 dil paketinden birini veya birkaçını indirmek için Menü> Çevrimdışı diller bölümüne gidin ve ardından indirmek istediğiniz dillerin yanındaki pin simgesine dokunun. Daha sonra, dosyaları mobil veri ağı üzerinden mi yoksa Wi-Fi üzerinden mi indireceğinizi seçmeniz istenir.

Dil paketleri indirmeye başladığında, ilerlemelerini Yüklenmiş bölümünün altında göreceksiniz. Çevrimdışı dil paketlerini test etmek için telefonunuzu Uçak moduna getirin. Google Translate’i çevrimdışı modda kullanırken, çevrilmiş metnin altında “ÇEVRİMDIŞI” göreceksiniz.

Çevrimdışı özellik Google Translate’e hoş bir ekleme olsa da, çevrimiçi sürümün tüm özelliklerine sahip olmadığını unutmayın. Örneğin, çevrilmiş metnin yüksek sesle okunması için bir seçenek yoktur. Ayrıca, iOS sürümü henüz çevrimdışı dil paketlerini desteklememektedir ve Google’ın ne zaman veya ne zaman olacağına dair bir kelime bulunmamaktadır.

Yorum yapın