Diesel On Axial incelemesi: İnkar edilemez derecede vahşi ve çarpıcı bir smartwatch

eksenel inceleme tüneli bileğinde dizel

Diesel On Axial hands-on incelemesi: İnkar edilemez derecede vahşi ve çarpıcı bir smartwatch

“Vahşi, benzersiz ve tamamen ödünsüz, Diesel On Axial smartwatch, heyecan verici stile uygun çok ihtiyaç duyulan yeni teknolojiye sahip”

  • Heyecan verici, benzersiz tarz
  • Çeşitli renk ve kayışlar
  • Daha fazla RAM ve geliştirilmiş işlemci
  • Stil herkesin zevkine uygun olmayacak
  • Aşınma İşletim Sistemi saati için pahalı

Saatleri seviyorsanız, birini denemek bir çift ayakkabıyı denemek gibidir. Bazıları kayışı bileğinizin üzerinde sıktığınız noktada hissetmek ve yüzünüze bakacak şekilde açı yapmak. Çok büyük veya küçükse veya stil, seçtiğiniz kıyafet seçiminde garip görünüyorsa, hemen atılır. Benim için, Diesel On Axial, en iyi deri kardeşlerini, en iyi Nike Air Max 90’ları ya da bulabileceğiniz en terlik terliği giymek gibiydi.

Bileğime aitmiş gibi geldi ve onu çıkarmak istemedim.

Eril, vahşi ve harika

Bu ilişkiyi birçok Dizel saati ile aldığımı kabul ediyorum. Diğer moda markasının bilekliklerinde olmayan bir kişiliğe ve tasarım uyumluluğuna sahipler ve smartwatches de bunu sergilediler.

Michael Kors ve Emporio Armani de dahil olmak üzere The Fossil Group’un diğer moda markalarının aksine, Diesel akıllı saatler kesinlikle Dizel. Buna bakıp Hugo Boss saati mi yoksa G-Star mı olduğunu merak etmiyorsun. Belli ki bir Dizel.

Eksenel inceleme ön dizel gümüş
Andy Boxall / DigitalTrends

Ne demek istiyorum? İlk önce, metal kasanın üst ve alt kısımları arasında görünüşte zımparalanan tırtıllı yan panellere ve gövdeye bir bakın. Bu doğrudan geleneksel saatlerinden geliyor ve On Full Guard 2.5’te de görülüyor. Tanınabilir.

Perçinli deri versiyonundan römork çekecek kadar sert görünen metal bağlantı versiyonuna kadar kayışlar benzer ikoniktir. Diğer akıllı saatlerde basitçe göremediğiniz tasarıma bir erkeklik duygusu var; taktığınızda bir miktar duygu üreten bir vahşilik.

O zaman dokunsallık var. Bu yan düğmelere ve çerçevenin kendisinin ağır mühendislik görünümüne bakın. Parmağınızın ucunu bunların üzerinden geçirin ve saati yeni ve ilginç bir şekilde deneyimleyin. Pürüzsüz ya da eğimli değil. Farklı ve onu özel yapan da bu.

Eksenel inceleme tarafında gümüş dizel
Andy Boxall / DigitalTrends

Dizel de yeni bir renk şeması ile deneyler yaptı: bronz. Son zamanlarda birkaç üst düzey mekanik saatte gerçek bronzluk görülmüştür – muhteşem Oris Carl Brashear Chronograph iyi bir örnektir – ancak Dizel’de, saatin tasarımına mükemmel bir şekilde uyan daha az premium ve daha fazla steampunk vardır.

Peki ya beden? Tüm bu vahşi erkeklik konuşmasıyla, On Axial’ın 44mm gövde boyutunu kucakladığı ve etkileyici bezenin bilekte güçlü bir görüntü sağladığı açık. Dizel saatler duvar çiçekleri için değildir. Kendine sahip olmalısın ve erkeklere doğru yaklaşırken, taviz vermeyen tarzı da sevecek kadınların olacağından eminim. Sadece boyutu ne olursa olsun, bileğinize hakim olacağının farkında olun. 12 mm kalınlığında olsa da güçlü değil ve ya da ağır değil.

Daha fazla güç

On Axial’a göre Diesel, LSD’ye giren birinin aklına bakıyormuşsunuz gibi görünen Bilgi Tüneli adı verilen yeni bir saat yüzü tasarladı. Farklı renklerdeki şekiller ve çizgiler, hiç bitmeyen bir tünele düşme etkisi yaratırken, zaman ve diğer bilgi parçaları ekranı doldurur.

eksenel incelemede dizel bronz bilek
Andy Boxall / DigitalTrends

Harika görünüyor ve saatle geçirdiğim kısa sürede rahatça koştum. Diesel On Full Guard 2.5’ın performansı ile ilgili deneyimim mükemmel olmadığı için bunu not etmek önemlidir.

Buradaki en iyi haber On Axial’ın Fossil’in 5. nesil platformunu kullanmasıdır, yani Snapdragon 3100 işlemcisi ve en önemlisi 1GB RAM vardır. Gösterişli animasyonların sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu gereklidir, eski platform ve 512 MB RAM, On Full Guard 2.5’te yapamaz.

En yeni platform aynı zamanda pil ömrü iyileştirmeleri, bir hoparlör ve çağrılar için daha fazla iOS desteği sunuyor.

Fiyat ve uygunluk

Eşsiz, ödünsüz, vahşi ve son derece parlak görünümlü, Diesel On Axial, çağlarda gördüğüm en görsel heyecan verici moda smartwatch. Bronz modeli tekrar devreye sokmak için sabırsızlanıyorum.

Ekim ayında çıkıyor ve 350 dolara mal olacak.